Ana SayfaGüncelInstagram, beğeni sayılarının açılıp kapatılabileceği bir özelliği test ediyor!

Instagram, beğeni sayılarının açılıp kapatılabileceği bir özelliği test ediyor!

Sosyal medya devi Instagram, yenilikler yapmaya devam ediyor. Sosyal medya uzmanı Alessandro Paluzzi’nin paylaşımına göre şirket, gönderilerinize gelen beğeni sayısını gizleyebilmenize ve açmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyor.

instagram

Gönderideki beğenileri açıp açmamak kullanıcılara bırakıldı

Temmuz 2019’da Instagram, beğeni sayılarını birçok kullanıcıdan kaldırmıştı ve bu durum çok fazla tepkiyle karşılanmıştı. Bu olayın ardından yaklaşık 1.5 yıl geçtikten sonra şirket, tepkiler üzerine gönderilere gelen beğeni sayısını açıp kapatmayı tamamen kullanıcılara bıraktı. Yani artık gönderilerine kaç beğeni geldiğini diğer kullanıcılar ile paylaşıp paylaşmamak gönderi sahibine kalan bir durum oldu.

Rekabet ve rekabete bağlı olumsuz etkilerin azaltılması hedeflenmişti

Instagram, beğeni sayılarını kapatarak rekabeti ve rekabetle birlikte doğan olumsuz etkileri azaltmayı hedefliyordu. Bu değişiklik, özellikle genç kullanıcılara hitap eden bir uygulama olan Instagram’da çok önemliydi. Şirket, olumsuz olayların ve rekabetin az da olsa önüne geçebildi ancak tam olarak başarılı olamadı. Buna rağmen daha fazla bu değişikliğin üstüne gitmeyen Instagram, geri adam atarak beğeni sayılarını gizleyip açmayı isteğe bağlı yaptı.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir