Ana SayfaGüncelWhatsApp, 'Daha Sonra Oku' adlı bir özellik üzerinde çalışıyor!

WhatsApp, ‘Daha Sonra Oku’ adlı bir özellik üzerinde çalışıyor!

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yenilikler yapmaya devam ediyor. Şirket bugün, Arşivleme özelliğinin ismini değiştirerek özelliğin kullanım amacını değiştirdi ve daha kullanışlı bir özellik haline getirmek için çalışmalara başladı.

whatsapp daha sonra oku

‘Daha sonra oku’ adlı yeni özellik, Arşivleme özelliğinin yerini aldı

Bir sızıntıya göre, WhatsApp, sohbetleri daha sonra okuyabilmek için kaydedebileceğiniz Daha sonra oku seçeneği ile Arşivler özelliğinin işlevini değiştiriyor. Geçtiğimiz birkaç gün, sosyal medyada WhatsApp hakkında görüşmelerinin ve sohbetlerinin mahremiyetinin ihlal edileceğine dair bazı iddialar vardı. Bu iddialara yanıt olarak şirket, son güncellemelerde yeni güncellemede bu iddiaların asılsız olduğunu söyleyen birtakım içerikleri kullanıcılara gösterdi. Tüm bunların yanında daha sonra oku adlı yeni bir özellik de platforma eklendi. Kullanıcılar bu zamana kadar, görmek istemedikleri sohbetler için veya örneğin kendilerinden çok fazla bahsedilen gruplardaki bildirimleri gizlemek için arşivleme yöntemini kullanıyordu. Artık bu özelliğin adı Daha Sonra Oku olarak değiştirildi ve bu değişiklik ile birlikte bazı yenilikler yapıldı. WhatsApp, bu seçeneğin normal arşivleme özelliğinden farkını kullanıcılara birkaç cümlede anlatacak.

Özelliği beğenmeyen kullanıcılara geri dönüş şansı tanınacak

Ancak yinede bu özellik yerine arşivleme özelliğini kullanmak isteyen WhatsApp kullanıcıları olabilir. Kullanıcılar, bu özellikten hoşlanmazlarsa, özellik test aşamasından çıktığında yani tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir olduğunda eski işleve geri dönebilecekler. Bu özelliği şu anda test etmeye başlayan kullanıcıların Arşivleme özelliğine geri dönüş şansı bulunmuyor. Bu nedenle eski işlevi kullanmak isteyen kullanıcıların özelliğin tüm kullanıcılara sunulmasını beklemesi gerekiyor. Ancak bu bekleyiş, uzun bir bekleyiş olmayacak. WhatsApp tarafından geliştirilen bu özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulmasını bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir