Ana SayfaGüncelInstagram, bilgisayardan paylaşım yapmaya izin verecek!

Instagram, bilgisayardan paylaşım yapmaya izin verecek!

Facebook çatısı altında bulunan Instagram, mobil için geliştirilmiş bir uygulama olduğundan akıllı cihazlar haricinde platforma içerik yüklememize izin vermiyordu. Ancak şirket, getireceği yeni özellikler sayesinde artık tarayıcı üzerinden de verimli bir şekilde kullanılabilecek.

instagram

Instagram kapılarını masaüstü ve tarayıcı için açıyor

Instagram kullanıcıları, son birkaç yıldır böyle bir güncelleme bekliyordu. Özellikle pandemi sebebiyle artık pek çok kişi hem iş hem de okul hayatını bilgisayarları üzerinden devam ettiriyor. Dolayısıyla Twitter ve Facebook gibi platformlara masaüstü uygulamaları ve tarayıcı üzerinden erişim sağlayabilirken, Instagram bu noktada bazı özellikleri kısıtlayarak, verimli bir kullanım için mobile yönlendiriyordu.

Yeni gelecek bu güncellemenin bir diğer avantajıysa, markalar ve profesyoneller için oldu. Bilgisayarlar üzerinden fotoğrafların ve videoların düzenlemelerini yapan kişiler artık dosyaları mobil cihazlara aktarmakla uğraşmadan direkt olarak paylaşım yapabilecekler. Yeni gelecek özelliklerin bir kısmı bu yılın başında denenmeye başlanmıştı. Ardından durumla alakalı olumlu dönüşler alan platform bu özelliği kalıcı yapmaya karar verdi. Site üzerindeki değişimin 21 Ekim itibariyle hayatımıza girmesi bekleniyor.

Hikayeler 60 saniye olacak!

Tarayıcı üzerinden platforma erişim sağladığınızda, ilk fark edeceğiniz değişim 60 saniyeden kısa fotoğraf ve videoları birleştirerek Story atmanıza olanak sağladığı olacak. Buna ek olarak Instagram, iş birliği ve reklam amaçlı yapılan paylaşımlarda tıpkı mobil uygulamada olduğu gibi etiketleme yapmanıza olanak sağlayacak ve gönderiyi sizinle paylaşması için birine davet gönderebileceksiniz.

Karşı taraf göndermiş olduğunuz daveti kabul ederse, ilgili içerik her iki tarafında profillerine eklenecek ve herkes tarafından görülebilir olacak. Aynı şekilde, yapmış olduğunuz paylaşıma gelen beğeniler, görüntülemeler ve yorumlar, her iki profil üzerinden senkronize bir şekilde ilerleyecek.

Platform ayrıca, hem mobil hem de tarayıcı üzerinden bağış toplamalarına izin veriyor. Bu sayede, artı butonuna bastığınızda kar amacı gütmeyen hayır kurumları için para toplamanızı sağlayan ayrı bir seçenek karşınıza çıkacak.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir