Ana SayfaGüncelTwitter, kaldırdığı bir özelliği geri getirdi!

Twitter, kaldırdığı bir özelliği geri getirdi!

Sosyal medyanın trendlerine ayak uydurmaya çalışan ve bu doğrultuda çeşitli özellikleri yavaş yavaş platformuna ekleyen Twitter, daha öncesinde test ettiği bir özelliği tekrar kullanıma sundu. Daha öncesinde Instagram Story’lere benzeyen Fleets özelliğini yayınlayan ve ilgi görmediği için kaldıran şirket, şimdi de daha önce başarısız olan başka bir fonksiyonu tekrar test etmeye başladı.

twitter

Geçtiğimiz aylarda Fleets özelliğinin yanı sıra Sohbet Odaları‘nı da uygulamaya dahil eden Twitter, diğer sosyal medya uygulamalarının konsept ve yenilikleri ile yakından ilgileniyor. Nitekim Eylül ayında yıllardır Facebook’ta yer alan ve gönderilere emoji ile tepki vermenizi sağlayan Reaksiyonlar özelliğini Türkiye’de test etmeye başlayan şirket, tepkiler sonrasında bu yeniliği kaldırmıştı. Bugün yapılan açıklama, ikinci test sürecini başlattı.

Twitter Reaksiyonları tepki çekmişti

İlk olarak Eylül ayında test sürecine başlanan Twitter Reaksiyonlar, paylaşılan Tweetlere farklı ifadeler bırakmanızı sağlıyordu. Yıllardır kullanımda olan beğeni sistemini güncelleyen sosyal medya platformu, farklı emojileri kullanıma sunmuştu. Tweetlere kalp dışında “Hmm, Üzgün, Haha, Alkış ve Beğeni” emojileri atılabiliyordu. Ancak test süreci Twitter Reaksiyonları için pek olumlu geçmedi. Bu özellik ülkemizde beğenilmediğinden kaldırıldı.

Bugün Twitter Türkiye tarafından paylaşılan Tweete göre Reaksiyonlar özelliği Türkiye’de sınırlı bir süre için yeniden test edilmeye başladı. Kullanıcılar, ikinci kez test edilmeye başlanan özelliği beğeni butonuna uzun basarak deneyimleyebilecek. Paylaşılan Tweetlere emojiler ile tepki verilebilecek.

Reaksiyonlar özelliğinin ne kadar süre daha test edileceği bilinmiyor. Ayrıca bu fonksiyon kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmediği taktirde tekrar kaldırılabilir. Peki siz Reaksiyonlar ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Siz özelliği beğeniyor musunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir