Ana SayfaGüncelInstagram, bir kullanıcının profiline şarkı eklemek için yeni bir seçeneği test ediyor

Instagram, bir kullanıcının profiline şarkı eklemek için yeni bir seçeneği test ediyor

Meta sahibi Instagram, platformun kullanıcılara daha çekici görünmesini sağlamak için yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Uygulama geliştiricileri, masaüstü kullanıcıları için güncellenmiş bir arayüz olan Reels dahil olmak üzere zaman içinde bir dizi yeni özellik ekledi ve şimdi, sızıntı ve mobil geliştirici Alessandro Paluzzi’nin en son tweetine göre platform, izleyicilerinin ekleme yapmasına izin vermek için çalışıyor. profillerine bir şarkı.

Paluzzi’nin paylaştığı ekran görüntülerine göre müzik ekleme özelliğine kullanıcı sayfası bölümünden ulaşılabiliyor. Bu bölümde, kullanıcı istediği müziğin profile eklenebileceği “profilinize bir şarkı ekleyin” yazısını görebilecektir. Bir bağlantı eklendiğinde, kaydedilen şarkı, kullanıcının biyografisinde bağlantılar bölümünün altında görüntülenecektir. Ancak profil ziyaret edildiğinde şarkı beta sürümünde çalmıyor ancak özelliğin son sürümü yayınlandığında müzik çalma seçeneği ile gelmesi beklenebilir.

Bu özellik, küresel düzeye ulaşan ilk sosyal ağ olan MySpace’de göze çarpan bir seçenek olduğu için 2000’li yılların ortalarından itibaren tanıdık gelecektir. Kullanıcıların, profillerini her ziyaret ettiğinde çalan en sevdikleri şarkı aracılığıyla kendilerini ifade etmelerine izin verdi. Şarkıyı kim olduklarının bir yansıması olarak gördükleri için şarkı seçmek gençler için çok önemliydi; bu yüzden onlar için önemliydi.

Ne yazık ki diğer sosyal medya platformlarının ortaya çıkmasıyla Myspace bir zamanlar sahip olduğu yeri kaybetti ve popülaritesiyle birlikte özelliği de ortadan kalktı. Özellik başka bir uygulamada tekrar ortaya çıktı. Popüler flört sitesi Raya, kullanıcıların flört profillerine şarkı eklemelerine izin vererek onu geri getirdi, böylece flört partnerleri arayan herkes, en sevdiği şarkıdan kullanıcının kişiliği hakkında bir fikir edinebilir.

Milyarlarca aktif kullanıcısı olan bir uygulamada böyle bir özelliğin yeniden ortaya çıkması fikri, birçok nostaljik anıyı geri getiriyor, ancak özellik harici olarak test edilmeyeceğinden, özelliğin elde edilememesi beklenebilir. küresel sürüm ve fikir tekrar yüzeye çıkmadan önce çözülebilir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir