Ana SayfaGüncelGoogle Pixel Ekibi, 'iPhone için Twitter'dan Gönderilen Tweet Yoluyla Apple ile Alay...

Google Pixel Ekibi, ‘iPhone için Twitter’dan Gönderilen Tweet Yoluyla Apple ile Alay Ediyor

Tekrar tekrar Apple’ın önde gelen Cupertino firmasına gölge düşürmeye istekli insanlar tarafından Twitter’da alay edildiğini görüyoruz.

Ve komik olan şey, eğlenen bu insanların aslında bunu yapmak için Apple’ın iPhone cihazlarını kullanan kişiler olmasıdır.

Şimdi, Google’ın da aynısını yaptığına ve geçmişte yapılan birçok hatadan ders çıkaramadığına dair yeni raporlar duyuyoruz.

Dün şirketin Pixel Ekibi, firmayla dalga geçme ve alay etme havasındaydı . Bunu da iPhone için Twitter üzerinden yayınladıkları bir tweet ile yaptılar. Açıkçası, bariz nedenlerden dolayı kitaplarımızdaki en iyi karar değildi.

Kesinlikle beklenenden daha hızlı bir şekilde silinmiş olsa da, kesin olan bir şey var. İnternet asla affedemez ve unutamaz. Bu nedenle, Ian Zelbo adlı site için bir Twitter kullanıcısı, söz konusu davranışı ve hesabı belirtmek için hızlı davrandı.

Google’ın Pixel Ekibinin Apple CEO’su Tim Cook’un ‘Take Note’ ile ilgili teaserına alaycı bir yanıt gönderecek kadar cesur olduğunu söyledi. Farkında olmayanlar için, o özel satır, Not Al, dün gece memlerin konusu oldu. Pek çok olumsuz geri bildirim aldı çünkü birçoğu Apple’ın orijinalliği gösteremediğini hissetti.

Bu slogan Utah’ın Jazz NBA takımı tarafından da kullanılıyor ve Apple’ın bunu umursamadığını görmek bazılarına komik geldi.

Bu yüzden Google, çoğunluğa katılmayı ve bu temayla oynamayı seçti. Team Pixel’in birçok NBA taraftarını favori takımlarına Apple’dan normal bir iPhone’dan daha yakın hale getirmeye nasıl yardımcı olacağını cesurca belirten tweet’ler gönderdiler.

Hatta kullanıcılardan kendi favori NBA takımlarını söylemelerini isteyerek daha da alay etmeye başladılar ve bu şekilde NBA sezonu boyunca Apple’dan daha iyi tüyolara izin verebileceklerdi.

Komik sahte yanıt için çağrıldıktan sonra Google, tweet’i hemen kaldırmaya karar verdi. Ama bekleyin, ikinci kez tekrar gönderdiler. Ancak bu sefer hatalarından ders almış görünüyorlar. Şimdi, Web için Twitter aracılığıyla yayınlandı.

Google’ın dersini aldığını umuyoruz, çünkü bu bizim kitaplarımızda sadece açık bir utançtır. Ve pek çok sosyal medya devi ve teknoloji firması da aynısını yaptı. Yani gerçekten, şaka onların üzerinde.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir