Ana SayfaGüncelInstagram canlı yayınlarına birden fazla kişinin katılabilmesini sağlayacak özellik kullanıma sunuluyor!

Instagram canlı yayınlarına birden fazla kişinin katılabilmesini sağlayacak özellik kullanıma sunuluyor!

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda sızdırılan çok katılımcılı canlı yayın özelliği resmen duyuruldu! İşte detaylar!
instagram adam mosseri

Instagram CEO’su açıkladı: birkaç hafta içerisinde kullanıma sunulacak

Geçtiğimiz aylarda sızdırılan ve birden fazla kişinin aynı anda canlı yayında bulunmasına imkan veren Instagram özelliği resmen duyuruldu. Instagram CEO’su Adam Mosseri, bu özellik hakkında çalışmalarının sonuna yaklaştıklarını ve şu anda test aşamasında olan özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcılara sunulacağını açıkladı.

Adam Mosseri yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Son zamanlarda canlı yayın grupları üzerinde çalışıyoruz. […] Önümüzdeki birkaç hafta içinde insanlar Instagram canlı yayınlarında dört kişiye kadar kişi aynı anda yayın yapabilecekler.”

Bu açıklamaya bakacak olduğumuz zaman şirket, şu anda dört kişiye kadar katılımcının aynı anda yayında olmasına izin veriyor. Bu sayının önümüzdeki süreçte artıp artmayacağı belirsizliğini koruyor.

Aralık ayından beri Hindistan’da test ediliyor

Aralık ayında bu özelliği Hindistan’da test etmeye başlayan Instagram çok olumlu geri dönüşler aldı. Şirket, Hindistan’da uygulanan TikTok yasağını fırsata çevirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Instagram’a yeni gelecek özelliklerin ilk test edildiği ülkenin genelde Hindistan olaması da bundan kaynaklı bir durum.

Yapılması planlanan lansmandan sonra tüm kullanıcılara sunulacak

Instagram, bugün itibariyle özelliğin test edildiği bölgelerin sayısını artırdı ancak tam olarak tüm kullanıcılara sunulmuş değil. Özellik hakkında bir lansman yapılması planlanıyor ancak tarihi henüz net değil. Adam Mosseri’nin açıklamalarının ışığında gelecek haftalarda yapılması planlanan lansmandan sonra tüm kullanıcıların özelliğe erişebilir duruma gelmesini bekliyoruz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir