2 Kasım Cuma

Instagram’da en çok paylaşılan turistik yerler


Instagram turistik yerler

Instagram, günümüzde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri haline geldi. Uygulama sayesinde mutlu olduğumuz anları sevdiklerimizle paylaşmakta daha kolay, çünkü yaşlı ya da genç farketmeksizin, artık herkes sosyal medya kullanıyor. Gezmeyi seven insanlar için en çok etiket kullanılan turisti yerleri listeledik.

Instagram’da en çok paylaşılan turistik yerler

Hakkı Alkan iş gezisinde ölümden döndü!

Disneyland – ABD

Walt Disney tarafından 1995 yılında kuruldu. Dünyanın en büyük eğlence parkı olarak adlandırılmaktadır. Bu sebeple, turizim cenneti de diyebiliriz. Toplam 14,615,952 adet etiket kullanılmıştır.
instagram turistik yerler

Eyfel Kulesi – Fransa

Eyfel Kulesi, Fransa’nın Paris şehrinde bulunmaktadır ve ismini Gustave Eiffel’den almıştır. Turistik bir yolan Eyfel Kulesi, yaklaşık olarak yılda 6 milyon turist çekmektedir. Toplam 7,253,011 adet etiket kullanılmıştır.
instagram turistik yerler

Walt Disney World – ABD

Walt Disney World, 1971 yılında Florida şehirinde açılmıştır. Kısaca Walt Disney World, dört tema parkı, 27 temalı otel, iki su parkı, dokuz Disney olmayan otel, çeşitli golf sahaları, kamp tesisi ve Disney Springs gibi diğer eğlence mekanlarına sahiptir. Ayrıca 110 km²’lik bir alanı kapsamaktadır. Toplam 5,465,098 adet etiket kullanmıştır.
instagram turistik yerler

Miami Sahili – ABD

Miami, Atlas okyanusuna kıyısı olan turizim şehridir ve 5000 Türk yaşamaktadır. Halk, ağırlıklı olarak İspanyolca konuşuyor. Toplam 4,689,396 adet etiket kullanılmıştır.
instagram turistik yerler

Berlin Duvarı – Almanya

1961 yılında yapılan Berlin Duvarı, 46 km uzunluğuna sahiptir.  Turistik anlamda popüler bir şehir olan Berlin, çeşitli filmlere de konu olmuştur. Toplam 4,595,501 adet etiket kullanılmıştır.
instagram turistik yerler

Las Vegas – ABD

Mojave Çölü üzerine kurulan Las Vegas, eğlencenin en iyi adreslerinen biridir. Ayrıca Las Vegas’ın kardeş şehri Pamukkale’dir. Toplam 3,653,548 adet etiket kullanılmıştır.
instagram turistik yerler

Elizabeth Kulesi (Big Ben) – İngiltere

Londra’nın Westminster Sarayı yakınlarında bulunmaktadır. Birleşik Krallık’ın en önemli simgesi olan saat kulesi, turizm açısından büyük bir öneme sahiptir. Toplam 2,561,617 adet etiket kullanılmıştır.
instagram turistik yerler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Nearby özelliğini kaldırıyor

Birkaç yıl önce kullanıma sunulan ‘Nearby Notifications‘ kaldırılıyor. İşte kullanıcılar için faydalı olabilecek Google Nearby …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir