Ana SayfaGüncelInstagram, Diğer Sosyal Medya Platformlarını Taklit Eden Yeni Özelliğini Test Ediyor

Instagram, Diğer Sosyal Medya Platformlarını Taklit Eden Yeni Özelliğini Test Ediyor

TechCrunch tarafından hazırlanan yeni bir rapor , Instagram’ın yeni testini vurguluyor. Ama en hafif tabirle oldukça benzersiz.

Sosyal medya uygulaması, diğer sosyal medya platformlarını taklit etmek için tasarlanmış yeni bir özelliği deniyor. Buna ‘Yeniden Gönderiler’ denir ve başka bir kişinin içeriğini kişisel zaman çizelgenize almak için yapılır.

Özelliğin, Facebook ve Tumblr gibi uygulamalar arasında yeniden paylaşımlara tanık olduğumuz Twitter’ın ‘Retweetler’ özelliğine az çok benzediğini söyleyebilirsiniz. Bunlar aynı zamanda büyük rakip platform TikTok’ta da deneniyor.

Haber, repost özelliğini ilk kez vurgulayan ve uygulama kullanıcılarının yakında neler bekleyebilecekleri hakkında ayrıntılı olarak konuşan Matt Navarra sayesinde bize geliyor .

Sosyal medya uzmanı, geçen Çarşamba günü uygulamadaki bir konu aracılığıyla görüntüleri de paylaştı. Ama bunu ilk kez duymadığımızı unutamayız. Alessandro Paluzzi, bu yılın Mayıs ayında gelişimini ilk fark eden kişi oldu .

Bu açıkça, uygulamanın bir süredir bu özellik üzerinde çalıştığı anlamına geliyor. Instagram, yeni gelişmenin temelde takipçilerinizle harika şeyler paylaşmanın başka bir yolu olduğunu yazdı.

Ancak, kendi takipçilerinin tanık olması için başka bir içerik oluşturucunun gönderisini paylaşmanın, uygulamanın kullanıcıları için çok yeni bir şey olmadığını unutmayalım. Bu şansla kutsandık, ancak yalnızca DM’ler veya uygulamanın Öykü seçeneği aracılığıyla.

Şimdiki tek fark, bu özel testin, kullanıcıların herhangi bir gönderiyi, ekran görüntüsü alma veya yeniden gönderme ve hatta başka kaynaklardan geçme zahmeti olmadan paylaşmasına izin vermesidir.

Hevesli bir Instagram meraklısıysanız, Instagram uygulamanızın farklı platformlarda paylaşıma nasıl değişiklikler getirdiğine bile şahit olmuşsunuzdur. Artık, DM’ler aracılığıyla paylaşmadan önce Snap, Messenger ve WhatsApp gibi uygulamalarla içerik paylaşma şansınız var. Yine, TikTok tarafından kullanılan yaklaşıma oldukça benzer.

Gördüğünüz gibi, şu anda gerçekleşen TikTok yaklaşımını takip eden çok şey var. Ancak Instagram’ın beklemeye aldığı bir test hakkında bilgimiz var. Bu, tam ekranda resim ve videolarla dolu daha AI tabanlı bir besleme oluşturmakla ilgiliydi. TikTok dünyasına tam bir metamorfoz için bu nasıl?

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir