Ana SayfaGüncelMeta, Facebook Algoritması Tarafından Video Dağıtımı İçin Kullanılan En İyi 4 İpucunu...

Meta, Facebook Algoritması Tarafından Video Dağıtımı İçin Kullanılan En İyi 4 İpucunu Açıkladı

Facebook uygulamasında geniş video dağıtımı için Meta’nın kutularını işaretlemek için ne gerektiğini hiç merak ettiniz mi? Eh, şirket bu amaçla ilk dört sıralama sinyalini açıkladığı için

artık bir sır değil . Yaygın video dağıtımı için gerekli olan bu temel unsurlardan mı yoksa en fazla etkiyi yaratmak için gereken unsurlardan mı bahsediyoruz? Bunlar, özgünlük, katılım, izleyicilerden gelen sadakat ve izleyiciyi elde tutma olarak vurgulandı. Ve Meta’nın açıkladığı gibi, bu öğelerin her birine aşağıda ayrıntılı olarak gireceğiz. Haber, firmanın bu amaçla uyguladığı ana stratejiye ışık tutan yakın zamanda yayınlanan bir blog yazısı aracılığıyla geldi.

Uygulamadaki video ekosistemi, en çok orijinal içerik biçimlerine değer verdiğini iddia ediyor ve ayrıca yerel tüketimi teşvik ediyor.

Meta, orijinal içeriğin en çok alkışı nasıl aldığını yineledi, çünkü firmanın ilk günden itibaren stratejisi bu oldu. Bunun dışında, düzenli izleyicileri sıkı hayranlara dönüştüren eğlence ve içerik hissi, göz atmaya değer başka bir yön.

Basitçe söylemek gerekirse, ne kadar orijinal içerik bulursanız, hedef kitleniz o kadar fazlası için geri gelir. Ve bu da zamanla tekrar tekrar ortaya çıkmasına neden olur.

Özgünlük, uygulama tarafından her zaman ön planda tutulmuştur ve bu nedenle, bunları adı altında yayınlayan kişi tarafından yapılan videolar kesinlikle bir zorunluluktur. Aynı zamanda, uygulama aynı zamanda daha önce görülmemiş bir değer biçimi ekliyorsa veya sadece eski anlamlı olan %100 orijinal olmayabilecek içeriği de tanıtacaktır.

En iyi örneklerden biri, bir içerik oluşturucunun bir başkası tarafından yapılan yorumlar aracılığıyla girdilerini girmesiyle ilgilidir. Bu nedenle, içeriğe büyük bir çaba göstermediyseniz ancak yine de sizinki gibi yayınlıyorsanız, uygulama her şeyi fark ettiği için bundan kaçınmak daha iyidir.

Sıradaki, kitlenizin elde tutulmasıdır. Bu, izleyicilerinizi sonuna kadar bir videoyla meşgul etmeye ne kadar istekli olduğunuz anlamına gelir. Bu gerçekten uygulamanın güçlü bir tanımlayıcı faktörüdür. Bu genellikle içeriğin izleyiciler tarafından ne kadar iyi alındığıyla bağlantılıdır. Yavaş ve sabit tutma, harika sonuçlar verir, ancak başlangıçta ani bir düşüş, hedefe ulaşmadığı anlamına gelir.

Uygulama, gerçekten iyi bir hikayeye sahip olmanızı, daha fazla görüntüleme için bunu daha da geliştirmenizi ve ardından en iyi üretim kalitesine yatırım yapmanızı önerir.

Uygulamadaki sıralamayı etkileyen bir diğer önemli faktör, içeriğinize bakan izleyicilerin sadakatidir. Kullanıcılar, sunulan içeriğin daha fazlasını izlemeye ne sıklıkla geri dönüyor? Bir kullanıcının Facebook uygulamasında belirli bir içerik oluşturucunun videosunu ne sıklıkta aradığıyla ilgili güçlü bir gösterge olduğunu unutmayın.

Meta, sihrinizi çalıştırmak için net başlıklar ve daha iyi açıklamalar eklemenizi önerir.

Son olarak, Facebook, içeriğinizin uygulamada ne kadar etkileşim oluşturduğuna bakar. Ne kadar çok yorum ve konuşma olursa, uygulama etkileşimleri o kadar çok fark eder ve içeriği daha sık gösterir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir