Ana SayfaGüncelInstagram, DM'de sohbet rengini değiştirmenize izin verecek

Instagram, DM’de sohbet rengini değiştirmenize izin verecek

Evde kaldığımız şu günlerde büyük şirketler kullanıcı deneyimlerini iyileştirmek için yenilikler yapmaya devam ediyor. Bugün sızdırılan bilgiler Facebook’un sahibi olduğu iki uygulama (Messenger ve Instagram) için mesajlaşmada tasarım değişikliğine gittiği yönünde.

Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Facebook, Instagram ve Messenger‘da aynı ortamı yaratmaya çalışıyor. Adını artık yaptığı sızıntı bilgi paylaşımları sayesinde çokça duyduğumuz  Jane Manchun Wong‘un bugün Twitter hesabından paylaştığı bir sızıntı daha kullanıcıları heyecanlandırdı.

instagram

Sızdırılan bu fotoğrafa bakınca Instagram ‘a yeni gelecek özelliğin DM için olduğunu görüyoruz. Şirket, bu yenilikle DM kullanırken sohbet rengini değiştirmenize olanak tanıyacak yeni özelliği test etmeye başladı.

Bu ekran görüntüsüne baktığımız zaman renk değiştirme özelliğinin yüksek ihtimalle bir sohbette sağ üstte bulunan ayrıntılar kısmında alyer dığını görüyoruz. Yani bu sayede istediğiniz kişi için istediğiniz rengi kullanabileceksiniz. Bu renk değiştirme özelliğinin çok yakın zamanda kullanıma sunulacağı ve tüm Instagram DM kullanıcılarında aynı anda kullanılabileceği açıklandı. Ayrıca Wong, bu özelliği Facebook’un çok yakın zamanda kendi mesajlaşma uygulaması olan Messenger için de bir süre sonra getireceğini açıkladı. Bu renk değişimleri belki de kullanımda yeni bir özelllik katmayacak olabilir ancak tasarımın değişmesi bile kullanıcıların gözüne güzel gözükecektir.

Dediğimiz gibi, bu özellik işlevsellik açısından yeni bir şey eklemese de yenilenen tasarım kullanıcıların DM’ye daha çok bağlanmasını sağlayacak gibi gözüküyor.

Tüm gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir