Ana SayfaGüncelFacebook Topluluk Yardımı Merkezi'ni geliştiriyor!

Facebook Topluluk Yardımı Merkezi’ni geliştiriyor!

Geçen ayın başında kullanıma açılan Topluluk Yardımı Merkezi özelliği Covid-19 pandemi döneminde de Facebook tarafından geliştirilmeye devam ediliyor. İnsanların ihtiyaç sahiplerine yardım edebildiği ve ihtiyaç sahibi olarak başvurması durumunda hayırseverlerden destek alabildiği bu platforma önemli yenilikler geliyor.

facebook topluluk yardımı

Şu anda Topluluk Yardımı Merkezi üzerinden ihtiyaç sahiplerine gönüllüler aracılığıyla gıda ve malzeme yardımı yapılabilen bu sebeple hayırseverlerin ihtiyacı olanlara ister maddi ister gıda bağışı yapılabildiği bir platform. Bu platform Covid-19 pandemi sürecinde çok ciddi bir başarı elde etti.

Topluluk Yardımı Merkezine gelecek özellikler sızdırıldı!

Facebook’un getireceği bu yenilikler ise gün yüzüne çıktı. Şirket bugün itibariyle bazı özellikleri daha kullanıma açtı. Bu özellikler; Yerel işletmeleri destekleme, Kan bankalarına bağış yapma, Kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağış yapma ve daha fazla özelliği Facebook, Topluluk Yardımı Merkezi için kullanıma sundu.

Eklenen özelliklerin çoğu zaten Facebook’da vardı

Bahsettiğimiz bu özelliklerin birçoğu zaten Facebook üzerinde farklı şekillerde mevcut. Örneğin şirket, yerel işletmeleri destekleme özelliğini geçen ayın başında kullanıma sunmuştu. Facebook şimdi bu çeşitli seçeneklerin bir araya toplanması,  daha iyi tanıtılması ve daha fazla yerde farkındalığın artırılmasına yardımcı olmak istiyor.

Sosyal farkındalık arttırılmak isteniyor

Devam eden Covid-19 pandemi döneminde Facebook, kullanıcılarını bir arada tutmak ve sosyal farkındalığı arttırmak için Topluluk Yardımı Merkezini sürekli güncellemek istiyor. Facebook’un dünya çapında 2.6 milyar kullanıcısının olması ve bu kullanıcılara böyle yenilikler sunması şirketin sosyal dayanışmaya verdiği önemi gösteriyor.

Bu özellik yarından itibaren ABD, İngiltere, Fransa, Avustralya ve Kanada’da kullanıma açılacak. Kısa sürede tüm dünya çapında açılması bekleniyor.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalmayı unutmayın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir