Ana SayfaGüncelInstagram, Edit Grid özelliğini getiriyor!

Instagram, Edit Grid özelliğini getiriyor!

Son yılların en popüler sosyal ağlarından biri haline gelen Instagram, sürekli olarak güncellenmeyi sürdürüyor. Meta çatısı altında yer alan platform, uygulama için yeni özellikler denemekten çekinmiyor. Kullanıcılarının düşüncelerine ve şikayetlerine önem veren Instagram, bu sefer de Edit Grid özelliğini duyurdu.

Instagram, kronolojik akış sıralama özelliğinin ardından yeni özellikler için hazırlıklara başladı. Uygulama geliştirici olan Alessandro Paluzzi‘ye göre şirket, profil yayınlarını yeniden sıralamanıza olanak tanıyan bu özellik hakkında bilgiler verdi ve Twitter hesabından ekran görüntüleri paylaştı.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Instagram-Edit-Grid-ozelligini-getiriyor.png

Bu ekran görüntülerine göre Instagram, uygulamaya, kullanıcıların akışlarını düzenlemelerine ve gönderileri yeniden sıralamasına imkan sağlayacak yeni bir özellik ekliyor. Gönderilerin şu anda ters kronolojik sırada olması ve akış görüntüsünü değiştirilememesi göz önüne alındığında bu özellik özellikle düzeni seven kişilerin işini kolaylaştırıyor.

Edit Grid isimli özellik, profil ayarlarında yer alacak. Böylece kullanıcılar kronolojik bir sıralama zorunluluğu olmadan istedikleri gibi bir düzen oluşturabilecek.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/01/Instagram-Edit-Grid-ozelligini-getiriyor-1.jpg

Bu bilginin yanı sıra sızdırılan bilgiler arasında Instagram’ın çıkartmalar yeniliği hakkında da bilgi verdi. Hikayelere eklenecek olan yeni çıkartmalar arasından istediğiniz emojiyi seçerek kullanabileceğiniz tepki emojisi yer alıyor. Çoğu kullanıcıyı sevindirecek bu özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkındaysa herhangi bir açıklama bulunmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir