Ana SayfaGüncelInstagram gönderilerinden bağış toplanabilecek!

Instagram gönderilerinden bağış toplanabilecek!

Bağış toplama özelliğini Instagram, öncelikli amaç olarak Covid-19 pandemi döneminden olumsuz etkilenen küçük çaptaki işletmeleri desteklemek için kullanıma sunmuştu. Kullanıma sunulduğu günden bu yana Instagram Hikayeleri üzerinden ve canlı yayınlardan bağış toplanabiliyordu. Şirket, bu özelliğin kullanımını arttırmak adına bir yeniliği daha test ediyor.

instagram bağış

‘Bağış Toplama’ seçeneği geliyor

Eski zamanlardan beri kullanılan Instagram yeni gönderi oluşturma bölümünün arayüzünü artık hepimiz biliyoruz. Gönderiye kişi ekleme, konum ekleme, Facebook, Twitter gibi diğer platformlarda paylaşma özelliklerine ek olarak artık yeni bir seçenek geliyor: ‘Bağış Toplama’.

İlk olarak Covid-19 pandemi döneminde kullanıma sunulmuştu

İlk olarak Covid-19 pandemi döneminde canlı yayınlarda kullanılmaya başlanan Bağış Toplama özelliği daha sonrasında Hikayeler bölümüne de gelmişti. Şirket, özelliğin çok fazla kullanıldığını fark emiş olacaktır ki bu yeni özelliği gönderiler için de getiriyor.

Instagram, ne kadar bir Fotoğraf ve Video paylaşma uygulaması gibi gözükse de aslında daha fazlası. Şirket, Alışveriş özelliğiyle işletmelerini büyütmeye çalışan kullanıcılarının yanında oldu. Daha sonrasında bağış yapma özelliği ile işleri kötüye giden işletmelerin toparlanmasını sağladı. Bağış yapma özelliğinin yaygınlaşması özellikle işletme sahibi kullanıcıları mutlu ediyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir