Ana SayfaGüncelYouTube, TikTok benzeri yeni platformunu kullanıma sunuyor!

YouTube, TikTok benzeri yeni platformunu kullanıma sunuyor!

TikTok’un ABD’de erişime engellenmesi son zamanlarda sıkça gündeme gelen bir konu. Donald Trump’un TikTok’u engellemeye yönelik açıklamaları diğer sosyal medya devlerini harekete geçirdi. İlk olarak Instagram, hızlı bir şekilde Reels platformunu kullanıma sundu. Şimdi de YouTube, TikTok benzeri yeni platformunu kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

youtube 

Yeni platformun adı YouTube Shorts

YouTube Shorts adı verilen bu yeni platform, kullanıcıların cep telefonlarında çektikleri 15 saniyelik kısa videoları düzenleyerek diğer kullanıcılarla paylaşmasını sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, bu kısa videoları birleştirebilecek, müzik ekleyebilecek ve video hızını da ayarlayabilecekler. Tüm bunların yanında uygulama içinden video kaydetmek isteyen kullanıcılar için zamanlayıcı özelliğinin olması da sevindirici. Bu sayede kullanıcılar isterlerse kaydı başlat butonuna bastıktan saniyeler sonra kaydın başlamasını sağlayabilecek.

Gezinme deneyimi TikTok ile benzer

Platformdaki gezinme deneyimi de TikTok ile bir hayli benzer. Kullanıcılar aynı TikTok’taymış gibi ekranı kaydırarak videolar arasında geçiş yapabilir. YouTube, bu özelliği daha fazla geliştirip daha popüler hale getireceğini iddia ediyor. Bu özellik önümüzdeki günlerde ilk olarak TikTok’a erişimi engelleyen Hindistan’daki Android kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Özelliğin kısa süre içerisinde diğer ülkelerde ve iOS platformunda kullanıma sunulması bekleniyor.

Blog yazısı

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir