Ana SayfaGüncelInstagram, her videoyu Reels'e dönüştürecek!

Instagram, her videoyu Reels’e dönüştürecek!

Reels’in Instagram’da çok başarılı olması, Meta’nın bu formatı daha fazla araştırmayı düşünmesi gerektiğini garanti ediyor. Ve muhtemelen Instagram’ın uygulamadaki her bir video gönderisini bir Makaraya dönüştüren yenilikçi bir testi denemekle meşgul olmasının en büyük nedenlerinden biri de bu.

Teknoloji devi kısa süre önce haberi medya kuruluşu TechCrunch’a doğruladı ve burada değişikliğin yakında platforma daha fazla video eklemek için basitleştirilmiş bir manevra olarak nasıl görülebileceğine ışık tuttu. Şimdilik deneme aşamasında ve dünyanın dört bir yanından belirli sayıda kullanıcıyla ilgilenecek.

Benzer şekilde, Meta’nın sözcüsü, bir e-postada, girişimin, açıkça önde gelen gelir akışlarından biri olan uygulama genelinde kullanıcıların video deneyimini geliştirmek için harika bir yol olduğundan bahsettiği görüldü. Hevesli sosyal medya uzmanı ve teknoloji analisti Matt Navarra sayesinde ilginç güncelleme hakkında daha fazla bilgiye sahibiz . O kadar çok kişiye gösterdi ki, teste katılanlar yakında “Video Gönderileri artık Makaralar şeklinde paylaşılacak!” yazan bir açılır mesaj görecekti. Bu nedenle, mesajı alırsanız, herkese açık hesaplarında video yayınlayanlar, videoların Makaralara dönüştürüldüğünü görebilir. Ve durum buysa, söz konusu Makara uygulamadaki herkes tarafından daha fazla keşfedilebilir ve hatta kendi Makara oluşturmalarının bir parçası olarak sesinizi kullanabilirler.

Bu arada, özel olarak ayarlanmış hesapları olanlar, uygulamaları aracılığıyla yayınlanan Makaranın yalnızca takipçileri tarafından görülebileceğini fark edecekler.

Aynı şekilde, mesaj bir başka önemli noktayı da vurgular: Makaranız herkese açık olarak yayınlanırsa, herhangi bir kullanıcı bunun bir remix versiyonunu yapma hakkına sahiptir. Ancak bununla ilgili bir sorununuz varsa, Ayarlar bölümünde değişiklik yaparak seçeneklerinizi istediğiniz zaman özelleştirebilirsiniz.

Uygulama tarafından yürütülen benzer deneyler gibi, nihai lansmanın ne zaman veya daha küresel ölçekte gerçekleşeceğini asla bilemezsiniz. Bu nedenle, bekleme oyunu açıktır. Ancak bu değişiklik kitleler tarafından başarılı olursa, bazı büyük engeller olmadan ortaya çıkmayacak.

Yeni başlayanlar için, video Makaralar için dikey olarak yönlendirilmiş biçimde yüklenirse, yatay olarak hizalanmış bir video koymak zor olabilir. İkincisi, uygulama, zaten uygulamaya yerleştirilmiş videolara ne olacağı hakkında herhangi bir ayrıntıdan bahsetmedi. Aynı seçeneklere sahip değiller miydi?

Şirket, bu yılın ilk çeyreğinde kazancının çoğundan bu özelliğin sorumlu olduğunu söylediğinden, Meta Reels için büyük şeyler öngördüğü için bu testin başladığını görüyoruz. Ortalama olarak, kullanıcılar zamanlarının yaklaşık %20’sini bu trendi keşfetmek için uygulamada harcıyor.

Bu nedenle, Instagram’ın neden tüm videolarını bir bütün olarak atarak bu Reels dünyasına girmemesi gerektiğini anlamıyoruz. Ve bu değişikliğin kalıcı olması durumunda, giderek daha fazla kullanıcının bu öğeyi görüntülemek için zamanlarının daha büyük bir bölümünü harcadığını görebiliriz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir