Ana SayfaGüncelInstagram, 'Hikaye Taslakları' adlı yeni bir özelliği test ediyor!

Instagram, ‘Hikaye Taslakları’ adlı yeni bir özelliği test ediyor!

Birçoğumuz artık Instagram uygulamasını kullanıyoruz. Şirket, her geçen gün kullanıcı deneyimini iyileştirmek için var gücüyle çalışıyor. Bugün gelen bir diğer yenilik ise Hikayeler bölümüne oluyor. Şirket, kullanıcıların oluşturmayı yarım bıraktıkları hikayeleri daha sonra oluşturmaya devam edebilmesine yarayacak yeni bir özelliği test ediyor.

instagram hikaye taslakları

Instagram hikaye taslakları

Hikaye Taslakları adlı yeni özellik ile birlikte kullanıcılar yarım bıraktıkları hikayeleri sonradan oluşturmaya devam edebilecek

Hikaye Taslakları adı verilen bu yeni özellik, kullanıcıları büyük bir dertten kurtarıyor. Şu anda yarım bıraktığınız hikayeleri oluşturmaya devam edebilmek için Hikayeyi cihazınıza fotoğraf olarak kaydedip sonrasında işlem yapıyorsunuz. Ancak bunun en büyük dezavantajı ise kullanıcıların daha önceden yaptıkları işlemlerde değişiklik yapamaması. Şirket, bu sorunu ortadan kaldırmak için artık oluşturduğunuz Hikayeleri taslak olarak kaydetme seçeneği sunuyor.

Yaptığı sızıntılarla ünlü sosyal medya uzmanı Alessandro Paluzzi, özelliğin test aşamasında olduğunu söyledi

Instagram, bu özelliği Twitter üzerinden duyurdu ancak ne bir örnek görüntü ne de bir tarih verdi. Sosyal medya uzmanı Alessandro Paluzzi, bu konuya açıklık getirmek için bir tweet attı. Paluzzi, özellik hakkında iki adet ekran görüntüsü yayınladı ve özelliğin şu anda test aşamasında olduğunu aktardı. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar Hikaye oluşturma ekranında Hikayeyi sonrası için kaydetme özelliğine kavuşuyor. Bunların yanında hali hazırda mevcut olan Hikayeyi yayınlama ve Hikayeyi silme seçeneklerinde hiçbir değişiklik yapılmıyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir