Ana SayfaGüncelTweetlere artık emoji ile tepki verilebilecek!

Tweetlere artık emoji ile tepki verilebilecek!

Sosyal medya devi Twitter, kullanıcı deneyimini üst düzeye çekmek için çalışmalara devam ediyor. Platform, kurulduğundan beri bir tweet ile beğenme yorum ve retweet seçenekleri vasıtasıyla etkileşime geçmeye izin veriyordu. Bugün sızdırılan bilgilere göre artık tweetlere emojiler ile tepki verilebilecek.

Birçok emoji seçeneği geldi

Artık bir tweete bırakılabilecek emojilerin listesi şu şekilde: Gülen yüz, Ağlayan yüz, Gözyaşları ile gülen yüz, Düşünen yüz, beğenme ve beğenmeme. Tüm bunların yanında emojilerin sadece bunlarla sınırlı kalmayacağı ve zamanla yeni emoji paketlerinin geleceği de bildirildi.

Özelliği test eden kullanıcılara anket sunuluyor

Ayrıca Twitter, şu anda bu özelliği kullanıma sunduğu kişilere bir anket sunuyor, bu ankette kullanıcılarına hangi emoji paketini kullanmak istersiniz yönünde bir soru soruyor ve beğenme ve beğenmeme özelliklerini kullanıp kullanmayacaklarını soruyor. Yani bu anketin geri dönüşlerine göre beğen ve beğenme seçenekleri kaldırılabilir ve hangi emojilerin kullanılıp kullanılmayacağı belirlenebilir.

twitter emoji

Özellik şu anda test aşamasında ve ne zaman kullanıma sunulacağı belirsizliğini koruyor. Yeni bir gelişme olursa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kaynak

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir