Ana SayfaGüncelInstagram Hikayeleri için altyazı oluşturma seçeneği geliyor!

Instagram Hikayeleri için altyazı oluşturma seçeneği geliyor!

Facebook, Instagram uygulamasını satın aldığından beri sürekli yenilikler yapıyor.Bunun en son örneği ise sadece birkaç gün önce çıkan Reels platformu. TikTok rakibi olan bu platform ile birlikte şirket, kullanıcılarına, kendi takipçilerine TikTok içerikleri gibi içerikler sunma fırsatı sunmuştu. Bu özellikten sonra bugün duyurulan bir özellik de Hikayeler için geldi.

Instagram

Sızdırılan bu özelliğe göre artık kullanıcılar, Instagram’a atacakları hikayelere altyazı ekleme seçeneğine sahip olacaklar. Çoğu Instagram kullanıcısının bu özelliği dikkate almayacağı bilinse de, şirketin işitme engelli kullanıcılarını düşünmesi gerçekten işitme engelli kullanıcılarını mutlu edecek gibi gözüküyor.

Kullanıcılar, Hikaye ayarları kısmından altyazılarının gözükmesini istediği dili değiştirebilecek. Hikayelerde altyazı görmek istemeyen kullanıcılar için yine Hikaye ayarları kısmından bu özelliği kapatma seçeneği sunulacak.

Bu yeni özellik, şu anda birtakım kullanıcı tarafından test ediliyor ancak bu özelliğin tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağı belirsizliğini koruyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir