Ana SayfaGüncelFacebook Lite, App Store'dan kaldırıldı!

Facebook Lite, App Store’dan kaldırıldı!

Facebook Lite, Facebook’un daha düşük yer kaplayan, daha fazla özelliğin kısıldığı ve genellikle düşük segment cihazlarda kullanılan bir uygulaması. Bu uygulama, Google Play’den sonra App Store’da da yerini almıştı ancak Facebook bugün itibariyle uygulamayı App Store’dan kaldırdı.

facebook lite app store

Son zamanlarda bazı iOS kullanıcıları, Facebook Lite uygulamasına giriş yapmaya çalışırken hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılaştılar. Facebook, uygulama kullanıcılarına Facebook Lite uygulamasının devre dışı bıraktıklarını ve kullanıcıların ana uygulamayı yüklemeleri gerektiğini söyleyen bir mesaj göndermişti. Bu mesaj, Instagram Lit e kapatıldığında gönderilen mesajın Facebook Lite’a uyarlanmış hali.

İlgili Haber: Facebook, Instagram Lite uygulamasının fişini çekti!

Daha düşük özelliklere sahip, fazla yer kaplamayan ve sade bir Facebook deneyimi isteyen kullanıcılar bu mesajı gördüklerinde çok şaşırdılar ve aynı zamanda da üzüldüler. Uygulama, henüz Google Play’den kaldırılmadı ve Android kullanıcıları uygulamayı kullanmaya devam edebiliyor. Uygulamanın App Store üzerinden neden kaldırıldığı ise hala belirsizliğini koruyor. Resmi açıklama gelirse sizi bilgilendireceğiz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir