Ana SayfaGüncelInstagram, İçerik Oluşturucu Pazarını Test Edecek

Instagram, İçerik Oluşturucu Pazarını Test Edecek

Bir süredir geliştirme aşamasında olan Instagram, nihayet Creator Marketplace özelliğini test etmek için kapılarını açtı. Şirket, yeni lansmanın reklamverenlere potansiyel müşterilerini bulmalarında yardımcı olacağını söylüyor.

Bu özellik, Facebook’un benzer bir amaçla tasarlanmış ünlü Marka İşbirliği Yöneticisine çok benziyor.

Şirket, Instagram’ın içerik oluşturucu pazarını markaların öne çıkması ve ihtiyaç duydukları içerik oluşturucuları bulmaları için başarılı bir araç haline getirmek için ne kadar çok çalıştığı hakkında ayrıntılı bir açıklama yaparak haberi duyurdu.

Markaların Meta’s Business Suite içinde bulunan masaüstlerini kullanmalarına izin verilecek, böylece çeşitli içerik oluşturucular ilgi alanları, hobiler, takipçi sayısı, yaşları ve tabii ki cinsiyetleri gibi özelliklere göre filtrelenecekti.

Buna ek olarak, markalar artık hangi ülke, şehir, yaş ve bu tür kitle üyelerinin ilgi alanlarına sahip olduğunu ortaya çıkaran çeşitli filtrelerin yardımıyla hedef kitlelerinin demografik özelliklerine uygun içerik oluşturucuları aramayı daha kolay bulacaktır. Bu, hangi takipçilerin onları etiketlediğine veya onları zaten takip edenlere göre belirlenebilir.

Gördüğünüz gibi, araç arama yapmak açısından çok çeşitli ve kapsamlı. Bu nedenle, belirli gereksinimleri olan markalar, yaratıcı kampanyalar için büyük değere sahip olduklarından bu tür araçlardan en iyi şekilde yararlanacaktır.

Unutmayın, günümüzün dijital dünyasında trend olan çoğu içerik Makaralarla ilgilidir ve bu, pazardaki izleyicilerden en iyi katılımı ve çekiciliği elde etmek için trendler ve kullanıcı davranışları hakkında çok fazla bilgi gerektiren bir şeydir.

Instagram, markaların artık kendi seçtikleri ilgili müşterilerle uyumlu hale geldiklerinde kampanya süreçlerinin tam kontrolüne sahip olacaklarını ekliyor. Bu, belirli çıktılar, ödemeler ve daha fazla bilgi gibi bir dizi ayrıntıya sahiptir.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir