Ana SayfaGüncelInstagram, kaldırdığı bir özelliği geri getirdi!

Instagram, kaldırdığı bir özelliği geri getirdi!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarının başında şüphesiz Instagram geliyor. Şirket, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına zaman zaman bazı özellikler ekliyor. Bugün, kaldırılan bir özellik geri geldi. İşte o özellik ve detayları

instagram hikaye

Kaldırılan sıralama özelliği geri geldi!

Instagram, geçtiğimiz dönemlerde kaldırdığı kronolojik sıralama özelliğini geri getirme kararı aldı. Bu sayede artık kullanıcılar, favoriler adlı yeni bir alana sahip olacak. Favoriler alanında 50’ye kadar eklenebilecek kişilerin gönderileri, kullanıcıların karşısına kronolojik sırada çıkacak. Yani bu kişilerin en yeni gönderileri en üstte, önceki gönderileri de daha altlarda gözükecek.

Sadece 50 hesap eklenebiliyor

Instagram’ın ana sayfada kronolojik sıralamadan algoritmik sıralamaya geçişinin ardından geçen 5 yıl aradan sonra gelen bu güncelleme, kullanıcıları oldukça mutlu etmiş durumda. Henüz bu sıralamayı sadece 50 hesap için kullanılabiliyor olsak da, ileriki zamanlarda bu sayının artacağı öngörülüyor. Peki siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir