Ana SayfaGüncelInstagram, kötü içerikli yorumları engelleyecek!

Instagram, kötü içerikli yorumları engelleyecek!

Instagram, kısa süre önce kötü içerikleri platformdan engelleyeceğini açıklamıştı. Şirket, bugün bu konuda çok önemli bir adım attı. Artık kötü içerikli yorumların önüne geçilecek.

Kullanıcılara kötü yorum atmadan önce iki kez düşünmeleri gerektiğini ifade eden bir bildirim gönderiliyor

Bugün yayınlanan son güncelleme ile artık kullanıcılar bir gönderinin altına kötü içerikli bir yorum gönderirse Instagram, kullanıcı yorumu yazıp gönder dediği anda kullanıcının karşısına bir bildirim çıkaracak. Bu bildirimde kullanıcıların karşısına kötü içerikli bir yorum yazılmaya devam ederlerse hesaplarının silinebileceğini belirten bir yazı çıkıyor.

instagram

Silinen hesapları geri getirmek mümkün olmayacak

Burada asıl dikkatli olunması gereken nokta hesabın hemen silinebileceği. Yani kullanıcı kötü içerikli yorum yapmaya devam ederse hesabı direkt olarak silinecek. Kötü içerikli yorum yüzünden silinen hesapları geri getirmek mümkün olmayacak. Bu da Instagram ‘ın kötü içerikli yorumlar konusunda ne kadar hassas olduğunu gösterir nitelikte.

Yorumlar atılmadan önce kullanıcılar uyarılacak

Bu güncellemenin bir diğer yanı ise kullanıcıların bundan sonra zararlı yorum yazmadan uyarılacak olması. Yani kullanıcılar kötü içerikli yorum atmadan önce yorumlarını yeniden gözden geçirebilecekler, yinede kötü içerikli yorumu paylaşmak isteyen kullanıcılar ise yorumlarını paylaşabilecek. Ancak dediğimiz gibi, birkaç defa kötü yorum paylaşan kullanıcının hesabı Instagram tarafından kapatılabilir.

Bu özellik gönderilerine kötü içerik gelen kullanıcıları da ilgilendiriyor

Bu yeni özellik sadece yorumu atan kişileri ilgilendirmiyor. Gönderilerine kötü içerikli yorum gelen hesap sahiplerine, yorumun kötü içerikli olduğunu söyleyen ve bu yüzden de görüntüleyip görüntülememe seçenekleri sunan bir bölüm sunulacak. Bu sayede gönderi sahipleri de kötü içerikli yorumlardan bir nebze de olsa korunmuş olacak.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir