Ana SayfaGüncelInstagram, kullanıcılardan doğum tarihlerini isteyecek!

Instagram, kullanıcılardan doğum tarihlerini isteyecek!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri de şüphesiz Instagram. Şirket, bu zamana kadar kullanıcıların güvenliği için birçok adım attı ve atmaya devam ediyor. Bugün, çocuk ve genç kullanıcıların güvenliğini artırmak amacıyla önemli bir yenilik yapıldı.

instagram

Doğum tarihi bilgisini vermemiş kullanıcılardan doğum tarihi bilgileri istenecek

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Instagram, bu zamana kadar doğum tarihi bilgisini almadığı kullanıcılarından doğum tarihi bilgisi istemeye başlayacak. Şirket, çocukların ve gençlerin güvenliğini sağlamak amacıyla böyle bir adım attıklarını belirterek herkesin doğum tarihini eklemesi için sürekli kullanıcılara bildirim göndereceklerini açıkladı.

Sahte doğum tarihi kullanan kullanıcılar tespit edilebilecek

Sahte doğum tarihi kullanılma ihtimaline karşı Instagram, yapay zekadan yararlanacak. Yapay zeka sayesinde eğer ki bir kişinin yanlış doğum tarihi girdiği tespit edilirse o kişiden kimlik kartı ile doğrulama istenebilecek.

Çocuk ve gençleri koruma adına çok fazla yenilik yapılıyor

Bu yenilik, Instagram ‘ın genç kullanıcıları korumak üzere yaptığı değişikliklerden sadece bir tanesi. Geçtiğimiz aylarda DM koruması, Hesap koruması gibi özelliklerle gençlerin ve çocukların güvenliğini üst seviyeye taşımak isteyen şirket, bundan sonra bu yönde daha fazla yenilik yapacak gibi duruyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir