Ana SayfaGüncelLinkedIn, Hikayeler özelliğini kaldırma kararı aldı!

LinkedIn, Hikayeler özelliğini kaldırma kararı aldı!

Birçok kişinin kullandığı ve iş dünyasının sosyal medyası olarak adlandırılan platform şüphesiz LinkedIn. Şirket, bu zamana kadar kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve daha ileri noktalara taşımak için birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Ancak yapılan bu yeniliklerin hepsi başarılı olamayabiliyor. Bugün, birkaç ay önce kullanıma sunulan Hikayeler özelliğinin kaldırılacağı açıklandı.

Linkedin

Hikayeler özelliği birçok platformda bulunuyor

Hikayeler özelliği ilk olarak hayatımıza Snapchat ile girdi ancak birçok kişi bu özelliği Instagram’dan biliyor. Bu iki platformdan sonra Facebook ve WhatsApp’da da hikayeler özelliğini görmüştük. Ancak hikayeler özelliğinin çıkmasından yıllar sonra 2020 yılı içerisinde iki platform daha Hikayeler özelliği getireceğini açıklamıştı: Twitter ve LinkedIn.

Twitter, 1 Ağustos 2021 itibariyle hikayeler özelliğini kaldırmıştı

Twitter, 2020 yılı içerisinde kısa sürede geliştirerek kullanıma sunduğu Hikayeler (Fleets) özelliği ile önemli bir adım atmış oldu ancak özellik, kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmedi. Bunun ardından Twitter, 1 Ağustos 2021 itibariyle özelliği platformdan tamamen kaldırdı.

LinkedIn, Eylül ayında Hikayeler özelliğine son verecek

Yine 2020 yılında özelliği getiren bir diğer şirket olan LinkedIn, bugün Hikayeler özelliğinin Eylül ayı içerisinde devredışı bırakılacağını duyurdu. Böylelikle Eylül 2020 tarihinde Hikayeler özelliğini kullanıma sunan şirket, özelliğin kullanıma sunulmasının yıldönümünde özelliği platformdan kaldıracak.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir