Ana SayfaGüncelInstagram kullanıcıları, artık Messenger gruplarına katılabiliyor!

Instagram kullanıcıları, artık Messenger gruplarına katılabiliyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Instagram. Facebook’un sahip olduğu Instagram uygulaması, geçtiğimiz yıl Facebook’un mesajlaşma platformu olan Messenger ile entegrasyon kazanmıştı. Bugün, bu özellik geliştirildi ve yeni bir fonksiyon daha eklendi.

insatgram facebook messenger

Messenger ve Instagram DM’deki kişiler ile ortak grup kurulabilecek

Bugün itibariyle test edilmeye başlanan yeni özellik sayesinde artık hem Messenger hem de Instagram DM kişilerinizle ortak bir Messenger grubu kurabileceksiniz. Bu sayede hem IG DM’deki hem de Messenger’daki kişileriniz ile aynı gruptan konuşabileceksiniz. Ayrıca bu yeniliğin en büyük avantajı şüphesiz ki kazandırdığı özellikler.

Messenger’da bulunan özellikler gruplarda aynı şekilde kullanılabilecek

Sıkı bir Facebook kullanıcısıysanız ve Messenger gruplarını aktif olarak kullanıyorsanız biliyorsunuzdur ki Messenger grupları, kullanıcıları birbiriyle etkileşime geçirebilecek birçok özelliğe sahip. Bu özellikler aynı şekilde artık Instagram DM’i Messenger üzerinden kullanan kişiler için de geçerli olacak. Örneğin artık gruplarınızda anket açabilir, grup katılımcılarının fikirlerini daha hızlı ve kolay şekilde alabilirsiniz.

Özellik şu anda test aşamasında

Bu yeni özellik şu anda beta kullanıcılarına sunulmuş durumda. Önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir