Ana SayfaGüncelClubhouse güncellendi! İşte gelen yenilikler

Clubhouse güncellendi! İşte gelen yenilikler

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından biri şüphesiz sesli iletişim sunan Clubhouse. Platform, her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Bugün gelen güncelleme ile birtakım yenilikler daha geldi! İşte gelen o yenilikleri sizler için haberimizde paylaştık.

clubhouse

Sohbet odalarına 30 saniyelik önizleme eklenebilecek

Bu özelliklerden ilki, insanların odaların içeriklerini 30 saniyelik önizlemelerle görüntüleyebileceği Clips özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, odalara girmeden önce -eğer sunucu sahibi devre dışı bırakmamışsa- bir ses önizlemesi görecek. Kullanıcı isterse, o ses klibini dinleyip odadaki sohbet hakkında ön bilgi edinebilecek. Bu ses kayıtları, Instagram, Twitter, Facebook, iMessage veya WhatsApp’ta da paylaşılabilecek.

Geçmişte açılan odalar tekrardan görüntülenebilecek

İkinci özellik ise Clubhouse kullanıcılarının geçmişte açtıkları odaları tekrardan görüntüleyip paylaşabilecekleri -yani arşivden çıkartabileceği- ”Tekrarlama” özelliği. Bu özellik, aynı Clips’de olduğu gibi oda sahiplerinin dilediğinde devredışı bırakabileceği bir şey. Ancak bu özellik etkin olduğunda, eski odaları paylaşırsanız diğer kullanıcılar sizin geçmiş sohbet odalarınızı görüntüleyebilecek ve ne tür içerikler konuşulduğu hakkında bilgi sahibi olabilecekler.

Bugün itibariyle test edilmeye başlandı

Clubhouse, bu iki yeniliği bugün itibariyle test etmeye başladı. Clips özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında kesin bir bilgi yok ancak Tekrarlama özelliğinin Ekim ayı içerisinde kullanıma sunulacağı açıklandı. Özelliğin ilk olarak Android platformuna geleceğini da ekleyelim. İlerleyen süreçte platforma daha fazla yenilik gelmesi bekleniyor. Yeni gelecek özelliklerden ve yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir