Ana SayfaGüncelInstagram, kullanıcıları 'ekstra para' kazanabilecek!

Instagram, kullanıcıları ‘ekstra para’ kazanabilecek!

Birçoğumuzun kullandığı sosyal medya uygulamaların başlarında şüphesiz Instagram geliyor. Platform, hayatımızda uzun süredir var. Her geçen gün gelişmeye devam eden uygulama artık çok fazla içerik üreten kullanıcıların ekstra para kazanmasına da olanak tanıyacak.

instagram

Instagram kullanıcıları artık ek kazanç elde edebilecek

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, iyi etkileşimleri olan kullanıcıların içeriklerini iyileştirebilmek için “ekstra para” kazanmalarına yardımcı olacak yeni özellikler tanıttı. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar çeşitli yollarla ek kazanç elde edebilecekler.

Görevleri tamamlayanlara bonus verilecek

Instagram üzerinde faaliyet gösteren içerik oluşturucular, artık canlı yayında rozet satışı yaparak veya farklı hesaplardan yayın açarak ”bonus” elde edebilecekler. Elde edilen bonuslar, içerik oluşturucuların belirlenen hedeflere ulaşmaları ve Facebook tarafından verilen görevleri tamamlamaları halinde “Yıldız Mücadeleleri” adıyla kullanıcılara verilecek.

instagram

Kullanıcılar komisyon oranlarını artık kendileri belirleyebilecek

Ayrıca duyurulan bir yenilik ise alışveriş bölümüne. Bugünden itibaren test edilmeye başlanan yeni özellik sayesinde Alışveriş bölümünde ürün satan mağazalar komisyon oranını belirleyebilecekler. İlk etapta Benefit, Kopari, MAC, Pat McGrath Labs ve Sephora dahil olmak üzere ABD merkezli küçük bir içerik oluşturucu ve işletme grubu ile özellik test edilecek.

Vitrin, profil sayfasına taşınabilecek

Duyurulan son yenilik de özellikle Instagram üzerinden satış yapanları ilgilendiriyor. Artık Instagram’da satış yapan kullanıcılar vitrinlerini doğrudan profillerine ekleyebilecekler. Bu yeniliğin de kullanıcıların ürünlerini daha geniş kitlelere duyurmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir