Ana SayfaGüncelYouTube, 'Döngü' özelliği üzerinde çalışıyor!

YouTube, ‘Döngü’ özelliği üzerinde çalışıyor!

Dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşım platformu şüphesiz YouTube. Şirket, kullanıcıları için geçmiş zamanlardan beri yenilikler yaptı ve yapmaya devam ediyor. Özellikle pandemi döneminde yüksek anlık kullanıcı sayılarına ulaşan YouTube, o zamanlardan beri çok sık yenilik yapıyor. Bugün şirket, mobil uygulama için biten videoyu baştan oynatan döngü özelliğini test etmeye başladı.

youtube

Videoyu tekrar oynatmak için elle başa sarmaya gerek kalmayacak

Özellikle kulaklığını takıp müzik dinlemek için YouTube’u kullananlar için şirket büyük bir yenilik yaptı. Bazen bir şarkıya çok bağlanıp tekrar tekrar dinlemek isteyen kullanıcılar mobil sürümde videoyu elle başa sarmak zorunda kalıyordu. Bazı ‘kahraman’ YouTube kullanıcıları bu müziklerin 10 saate kadar döngü sürümünü yayınlıyordu ancak bu her müzik için geçerli olmadığı için kullanıcılar özellikle çok bilinmeyen müziklerde sıkıntı çekiyordu. Şirket, bu sorunu çözmek için mobil uygulama için döngü özelliğini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Döngü özelliği test edilemeye başlandı

Artık YouTube, kullanıcının izlediği veya dinlediği video bitince otomatik olarak başa sarılmasını sağlayacak döngü özelliğini test ediyor. Kısa bir süre sonra tüm kullanıcıların kullanımına sunulacak olan özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar videoda sağ üstte bulunan üç noktaya basarak özelliği aktifleştirebilecek. Yeni özellik, daha çıkmadan kullanıcıları heyecanlandırmış durumda.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir