Ana SayfaGüncelInstagram, kullanıcılarına uyarı mesajı göndermeye başladı!

Instagram, kullanıcılarına uyarı mesajı göndermeye başladı!

Dünya üzerinde en popüler sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Instagram. Şirket, son zamanlarda kullanıcıların bağımlılık seviyesini azaltmak için birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, şirket kullanıcılara bir uyarı mesajı göndermeye başladı.

instagram mola ver

Meta’nın Küresel İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nick Clegg, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı. Clegg, gençlerin zararlı içeriklere çok maruz kaldığını belirterek yeni bir mola ver uyarısı üzerine çalıştıklarını söyledi.

Instagram, kullanıcılara tavsiyelerde bulunacak

Bu açıklamalardan sonra uygulamayı hemen devreye sokan Instagram, 10 dakikada bir uyarı gönderiyor. bu uyarıyı kullanıcılar 20 ve 30 dakikaya da çıkarabilirken isteyen kullanıcıların kapatma imkanı da bulunuyor. Ayrıca mola ver yazan ekranda şirket, ‘Biraz derin nefes alın’, ‘Düşüncelerinizi yazın’, ‘En sevdiğiniz şarkıyı dinleyin’, ‘Yapılacaklar listenizdeki bir şeyi yapın’ gibi önerilerde de bulunacak.

Özellik, Aralık ayından itibaren tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir