Ana SayfaGüncelInstagram kullanıcılarını sevindirecek yenilik kullanıma sunuldu!

Instagram kullanıcılarını sevindirecek yenilik kullanıma sunuldu!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Instagram. Şirket, uzun zamandan beri kullanıcı deneyimini iyileştirecek yenilikler yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün şirket, geçtiğimiz ay sözünü verdiği bir özelliği kullanıma sunuyor. İşte detaylar

Instagram CEO’su Adam Mosseri, bugün itibariyle artık kullanıcıların haber kaynağında gördükleri gönderileri kronolojik ve algoritmik olarak sıralamasına olanak tanıyacaklarını açıkladı. Bu açıklamalardan sonra şirket, şu anda test aşamasında olan özellik hakkında detaylar yayınladı.

instagram

Ana Sayfa, algoritmik olacak

Instagram tarafından yapılan açıklamalara göre artık kullanıcılar, üç farklı sıralama şeklini kullanabilecekler. Buna göre, şu anki Instagram’ın algoritmik olarak karşınıza çıkardığı ve sizin ilgi alanınıza göre içeriklerin bulunduğu yer Ana Sayfa olacak.

Takip modu geliyor

Ana Sayfa seçeneğinin hemen altında da Takip modu bulunacak. Bu mod sayesinde Instagram ‘ın 2016 yılından önce sunmuş olduğu kronolojik gönderiler yeniden kullanılabilir olacak. Bu sayede takip ettiğiniz hesapların en son paylaştığı gönderiler haber akışınızda en üst sırada çıkacak ve yeniden eskiye doğru sıralanacak.

Favoriler modu ile gönderiler kaçmayacak!

Bir diğer seçenek ise Favoriler olacak. Favoriler özelliği sayesinde kullanıcılar, en değer verdikleri arkadaşlarını seçerek paylaştıkları Instagram gönderilerini en üstte görme şansına sahip olacak. Bu sayede paylaşılan bir gönderiyi görmeme ihtimaliniz minimum düzeye indirilecek.

Peki siz şu anda test edilen bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir