Ana SayfaGüncelInstagram Lite, aylar sonra geri döndü!

Instagram Lite, aylar sonra geri döndü!

2018 yılında Facebook, genelde düşük segment telefon kullanan veya internet bağlantısı sınırlı kullanıcılar için Instagram Lite uygulamasını kullanıma sunmuştu. Şirket, bu yılın Mayıs ayında uygulamayı birden bire kullanımdan kaldırmıştı. Özellikle düşük segment cihaz kullanan ve internet bağlantısı sınırlı olan kullanıcıları etkileyen bu olay, kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanmıştı. Şirket şimdi, uygulamayı yeniden kullanıma sundu.

instagram lite

Uygulama yeniden kullanıma açıldı

Uygulama Mayıs ayında kullanımdan kaldırıldıktan sonra şirket, kullanıcılardan çok fazla olumsuz yorum almış olacaktır ki uygulamayı sessiz sedasız yeniden kullanıma sundu. 9 Eylül’de uygulama tekrar aktif edildi ve bugün itibariyle Google Play Store’da birkaç ay aranın ardından yeniden yerini aldı.

Instagram’da olan bazı özellikler Lite uygulamasında yok

Bu uygulamanın asıl amacı düşük segment cihazlarda ve yavaş internet bağlantısı olan durumlarda kullanıcıların Instagram deneyiminin daha iyi noktaya taşınması. Ancak tabiki Instagram Lite uygulamasının Reels gibi, DM’de yanıtlama veya mesaja emoji bırakma gibi özellikleri sunmadığını hatırlatmak isteriz. Bu özellikler sadece ana Instagram uygulamasında var ve Lite uygulamasına gelmesi beklenmiyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir