Ana SayfaGüncelInstagram, ''Önerilen Gönderiler'' özelliğini kullanıma sunuyor!

Instagram, ”Önerilen Gönderiler” özelliğini kullanıma sunuyor!

Covid-19 pandemi döneminde yani insanların evde kalıp sosyal medyaya yöneldiği günlerde sosyal medya devleri büyük yenilikleri platformlarına eklediler. Bu yenilikleri yapan şirketlere baktığımızda karşılaştığımız şirket genelde Facebook ve Facebook’un sahibi olduğu Instagram oluyor. Instagram, pandemi döneminden beri test ettiği ”Önerilen Gönderiler” adlı özelliğini artık kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

”Hepsini Gördün” bildiriminden sonra gelecek

Instagram tarafından 2018’de platforma eklenen ”Hepsini Gördün” bildirimi, kullanıcıların takip ettikleri hesaplardan paylaşılan tüm gönderileri görmelerinin ardından çıkıyor. Bu bildirimden sonra başka gönderi gösterilmiyor, yani bildirimin aşağısına kaydırma yapılamıyordu.

instagram önerilen gönderiler

”Önerilen Gönderiler” adında yeni bir bölüm olacak

Instagram kullanıcıları daha fazla gönderi görebilmek için bu bildirimden sonra genelde Keşfet bölümüne girip gezintiye devam ediyorlardı. Bu yeni özellik sayesinde bu bildirimden sonra da kullanıcıların ilgi alanlarına göre otomatik olarak tespit edilecek gönderiler, kullanıcıların karşısına ”Önerilen Gönderiler” başlığı altında ”Hepsini Gördün” bildiriminden sonra çıkacak.

Eski gönderiler de görüntülenebilecek

Eğer isterseniz daha önceden anasayfanızda gördüğünüz eski gönderileri de görüntüleme imkanınız bulunacak. Bunun için tek yapmanız gereken önerilen gönderiler yazısından sonra biraz daha aşağı kaydırıp üst kısımda çıkan ”Eski” yazısına tıklamanız.

instagram önerilen gönderiler

Birtakım kullanıcı tarafından olumsuz karşılandı

Önerilen gönderiler özelliği, anasayfalarında sadece takip ettikleri hesapların görünmesini isteyen birtakım kullanıcı tarafından olumsuz karşılandı. Ancak Instagram, bunun kullanıcı deneyimini iyileştiren bir özellik olduğunu savunup kullanıcıların ilgi alanlarına göre gönderiler gösterileceği için kullanıcıların zamanla bu özelliği seveceği fikrini savunuyor.

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir