Ana SayfaGüncelInstagram Ramazan ayı için yeni özelliğini duyurdu!

Instagram Ramazan ayı için yeni özelliğini duyurdu!

Covid-19 yüzünden evde kaldığımız şu günlerde Ramazan ayını idrak ediyoruz. Maalesef ki bu Ramazan geçen Ramazanlara göre pek coşkulu geçmiyor. Instagram da bu coşkuyu, birlik-beraberlik duygusunu biraz da olsa arttırmak için yeni özelliğini duyurdu!

Instagram tarafından yapılan açıklamada:

”Dünya üzerinde 2 milyardan fazla insan Ramazan ayını idrak ediyor. Bu ayı kutlamak için dünyanın her yerinden insanlar Instagram ‘ı kullanıyor. Ramazan aylarında kullanıcı sayımız diğer aylara göre 16 milyon civarı artıyor.” denildi.

Instagram Ramazan

İnsanların Ramazan mesajlarını hızlıca karşı tarafa iletebilmesi için Instagram yeni bir hashtag oluşturdu. Şirket, #MonthOfGood etiketini kullanarak kullanıcıların Ramazan mesajlarını yaymasını bekliyor.

İnsanlar fiziksel olarak bağlantı kuramazken şirket, hashtag aracılığıyla sanal bir kutlama yapmayı umuyor. İnsanların yeni #MonthOfGood hashtagini nasıl kullanabilecekleri hakkında da bir kılavuz yayınlandı.

Instagram Ramazan

Ramazan’ın ana odakalarından birisi de insanları bir araya getirmek olduğu için, bu birçok kişi için zor bir yıl olacak. Bu yüzden Instagram ‘ın böyle alternatif bir yol sağladığını görmek ve aynı zamanda yazılar ve hikayeler aracılığıyla daha geniş kitleyle bağlı kalmak da güzel bir olay. Belki önceki yıllarla aynı coşku olmayacak ama şu anda elimizden hiçbir şey gelmiyor. Fakat şirket en azından insanların o manevi ruhunun sürmesi için bir araç sağlayacak. Umarız ki en kısa zamanda bu virüsten kurtuluruz ve eski Ramazan coşkusunu tekrar yaşayabiliriz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir