Ana SayfaGüncelInstagram Reels, Facebook'ta ana sayfa ve izleme listelerine düşecek!

Instagram Reels, Facebook’ta ana sayfa ve izleme listelerine düşecek!

Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz aylarda sahip olduğu Instagram uygulamasına TikTok rakibi bir özellik olan Reels’i eklemişti. Şirket, şimdi Reels videolarını Facebook ana sayfasında paylaşma ve video izleme listelerinde kullanma seçeneği sunuyor.

instagram reels facebook

Alessandro Paluzzi tarafından yayınlanan bu ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi Instagram, Instagram’ın kendisine ek olarak Facebook Ana sayfasında Reels videolarının ‘önerilmesini’ sağlayacak yeni bir seçeneği test ediyor.

Daha fazla insana erişilebilecek

Bu, Facebook’ta Reels uygulamasının tanınması için önemli bir adım. Instagram Reels videolarınızı Facebook üzerinde de paylaşırsanız diğer kitlelere erişiminiz önemli ölçüde artırabilir. Haber Kaynağında Reels özelliği için özel bir bölüm veya Facebook Watch’ta özel bir Reels listesi düşününce kulağa bir hayli hoş geldiğini söyleyebiliriz.

instagram reels facebook

Facebook, Instagram Reels ile TikTok’u tahtından etmek istiyor

Facebook, bu önemli yenilik sayesinde TikTok’u tahtından etme çabalarına bir yenisini daha eklemiş oldu. Facebook’un bu özelliği tam olarak ne zaman kullanıma sunacağı bilinmiyor ancak çok da uzun süreceğini düşünmüyoruz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir