Ana SayfaGüncelWhatsApp Windows, önemli yeniliklere kavuştu!

WhatsApp Windows, önemli yeniliklere kavuştu!

WhatsApp, masaüstü uygulamasını geliştirmeye ve yenilikler getirmeye devam ediyor. Şirket, WhatsApp Windows 2.2049.8 güncellemesi ile kullanıcı deneyimini daha üst seviyeye çekecek bazı yenilikler getirdi.

whatsapp windows

Karanlık Mod özelliği geldi

Bu güncellemede gelen büyük yeniliklerden ilki karanlık mod özelliği oluyor. Eski zamanlardan beri Android, iOS ve Mac ve WhatsApp Web platformlarında hali hazırda bulunan, Windows platformunda bir kısım kullanıcı ile bir süredir test edilen karanlık mod özelliği artık tüm WhatsApp Windows kullanıcılarına sunuldu. Bu özellik, kullanıcıların platformu kullanırken gözlerinin rahatlamasını ve mesajları daha iyi okumasını sağlayacak.

whatsapp web

Artık kendi çıkartma paketlerinizi de kullanabileceksiniz

WhatsApp Windows için gelen ikinci yenilik ise kendi çıkartma paketlerinizi kullanabilme özelliği. Kullanıcılar platformda daha öncesinde sadece WhatsApp tarafından sunulan varsayılan çıkartma paketlerini kullanabiliyordu. Şirket, bu güncellemeden sonra artık kendi çıkartma paketlerinizi kullanma imkanını sizlere sunuyor!

whatsapp

Tüm bu özellikler zaten Web sürümünde bulunuyordu

Bugünden önce, özel çıkartma paketleri WhatsApp masaüstünde test edilen bir özellik bile değildi. Bu da Masaüstü kullanıcılarılarının en iyi sohbet içi özelliklerden birini ciddi şekilde kaçırmasına neden oluyordu. Her ne kadar mobil cihazlarda daha PC kullanıcılarına kıyasla daha yüksek bir kullanım oranı olsa da, masaüstü sürümünü kullanan kişiler de azımsanamayacak kadar fazla. Özellikle ofis çalışanları, öğrenciler ve internetten işlerini sürdüren kişiler için WhatsApp masaüstü ve Web vazgeçilemez platformlar. Tüm bu özellikler, zaten hali hazırda Web sürümünde bulunan özelliklerdi. Bu özellikleri kullanmak isteyen kullanıcılar genelde Masaüstü sürümü yerine Web sürümünü tercih ediyorlardı. Şimdi, kullanıcıların masaüstü sürümüne dönmemesi için ortada herhangi bir sebep kalmadı. Masaüstü sürümünün kullanımının artıp artmayacağını önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir