Ana SayfaGüncelInstagram Reels için önemli güncelleme!

Instagram Reels için önemli güncelleme!

Instagram Makaraları oluşturmak istiyor ama denizde mi olmak istiyorsunuz? Size zaman kazandıracak kullanışlı bir Instagram güncellemesini paylaşalım.

Instagram, iki yıl önce 15 saniyelik Makara özelliğini kullanıma sunmuştu ve son zamanlarda 90 saniyeye uzatılmıştı. Makaralar, insanlara duygularını ifade etme ve içeriği keşfetme fırsatı veren kısa müzikli video kliplerdir. Makaralar seçeneği Instagram ile sınırlı değildir, aynı zamanda Snapchat, TikTok vb. diğer platformlara da yerleştirilmiştir. Daha önce Instagram, Makaraları daha heyecanlı hale getirmek için çeşitli özellikler sunmuştu. Bunlar Şablonlar, AR efektleri, 3B Etiketler, müzik ve içe aktarma cihazlarının ses seçenekleriydi.

İçerik oluşturucular bazen etkileşimli klipleri nasıl oluşturacaklarından emin değiller, bu yüzden Instagram’ın Makaraları kullanmanın yeni yolu geliyor. İçerik oluşturucuların Instagram’da zaten mevcut olan başka birinin video formatlarını temel alarak Makaralar yayınlamasına izin veren Şablonlar seçeneğidir. Bu seçenek iki ay önce kullanıma sunuldu ve kullanıcıların popüler içerik biçimlerine dayalı bir Makara oluşturmasına olanak sağladı. Bir Instagram yaratıcısı olan Ahmed Ghanem , Şablonlar güncellemesinin artık Makaralar kamerasında mevcut olduğunu gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı ve bu, kullanıcıların Makaraları için mevcut formatlardan herhangi birini seçmesini kolaylaştırdı. Uygulamanın kendisi etkileşimli klipler oluşturmak için yaratıcı çerçeveyi sunacağından, fazladan yaratıcı olmayanlar için takdire değer bir özelliktir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir