Ana SayfaGüncelTwitter, iki kullanıcının birlikte tweet atmasını sağlayan özelliği yayınladı!

Twitter, iki kullanıcının birlikte tweet atmasını sağlayan özelliği yayınladı!

Sadece birkaç ay önce, Twitter’ın yeni CoTweets özelliğini başlatma planlarından bahsetmiştik. Ve işte o zaman şirket , seçeneğin iki kullanıcının kendi seçtikleri herhangi bir tweet’i birlikte yazmalarına nasıl izin verdiğini açıkladı . Şimdi, uygulama yakın zamanda işlevselliğin sınırlı sayıda kullanıcı için yayınlanmasına izin verdiğinden, deneme aşaması tamamlanmak üzere görünüyor.

Son zamanlarda medya kuruluşları tarafından bildirildiği üzere, platform kullanıcıları, kendileriyle aynı fikirleri taşıdığını düşündükleri kişilerle paylaşım özelliğinden en iyi şekilde yararlanabilirler. Dolayısıyla, bu, herhangi bir platformda nadiren bulduğumuz yeni bir ortak yazarlık bükümü ekler.

Yeni yenilik basitçe çalışır. Kullanıcıların tek yapması gereken, bir üyenin bir gönderiyi tweet atmasına izin vermek ve ardından başka bir üyeyi aynı tweet’e katılmaya davet etmektir. Bu ikinci üye, tweet’in ortak yazarı olarak etiketlenir.

Bu özelliği kesinlikle ilginç buluyoruz, ancak tweet’e verilen yanıtların yalnızca Tweet’in ana yazarına yönelik olacağını düşünüyoruz.

Twitter, bu özelliğin, üyelerinin işbirliği yapabileceği çeşitli yolları keşfetmeye çalışmakla ne kadar meşgul olduklarını ortaya koydukları bir genel yayın aracılığıyla yayına gireceğini duyurdu. Ayrıca platform, bazı işletmelerin ve kullanıcıların yeni teklifle nasıl uyum sağlayıp büyüdüklerini görebilmeleri için CoTweets özelliğini kısa bir süreliğine test etmeye çalışmakla nasıl meşgul olduklarını da paylaştı.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir