Ana SayfaGüncelInstagram, Reels süresini uzatıyor

Instagram, Reels süresini uzatıyor

Sosyal medya platformları, gün geçtikçe güncellenmeye devam ediyor. Yaptığı yeniliklerle adından söz ettirmeyi başaran Instagram, TikTok benzeri Reels özelliğinde önemli bir yenilik gerçekleştiriyor.

Instagram Reels özelliği, ilk kullanılmaya başlandığı zaman en fazla 15 saniyelik kısa videolara izin veriyordu. Ancak bu süre kademeli bir şekilde 30 ve 60 saniyeye çıktı. Bu sürenin kullanıcılar tarafından yeterli görülmemesi de beraberinde çeşitli eleştiri getiriyordu. Bugünkü haberlere göre, Instagram’ın Reels süresini artıracağı ortaya çıktı.

Instagram Reels, 90 saniyeye çıkıyor

Sosyal medya devi Instagram, Reels için süreyi biraz daha uzatacak. TikTok benzeri özellikleriyle konuşulan platform, bu süreyi 60 saniye yerine 90 saniyeye yani 1,5 dakikaya çıkartıyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/02/Instagram-Reels-suresini-uzatiyor.jpg

Instagram ve Twitter sızıntıları paylaşan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın yakın zaman içerisinde daha uzun Reels’ler için çalıştığını keşfetti. Paluzzi tarafından keşfedilen bu yenilik ile ilgili ekran görüntülerine bakıldığında 1,5 dakikaya kadar Reels oluşturulabileceği görülüyor.

Bunlara ek olarak 90 saniye seçeneğinin Instagram tarafından onaylanmama ve gerçekleşmeme gibi bir ihtimalin olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu ve benzeri özellikleri genel olarak sızdırılmadan sonraki birkaç ay içinde hayata geçiyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/02/Instagram-Reels-suresini-uzatiyor-2.jpg

Instagram’a göre video süresi konusunda daha esnek davranan TikTok, sınır üç dakikaya kadar çıkardı. Yeni özelliğe bakıldığında Instagram da adım adım bu yoldan gidiyor. Söz konusu yeniliğin ise ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir