Ana SayfaGüncelTwitter'da 'downvote' dönemi başlıyor!

Twitter’da ‘downvote’ dönemi başlıyor!

Uzun zamandır gelmesi beklenen ‘tweet beğenmeme’ özelliği konusunda Twitter, ilk adımı attı. Geçtiğimiz yıllarda şirket, Facebook’ta da yer alan emoji tepkisi özelliğini test etmeye başlamıştı. Bu sayede de kullanıcılar tweetlere farklı tepkiler verebiliyordu.

Şimdi de platform, kullanıcıların beğenmediği tweete olumsuz bir tepki bırakabileceği ‘downvote‘ butonunu duyurdu. Temmuz ayından beri geliştirme aşamasında olan bu özellikten olumlu geri bildirim alan şirket, özelliği dünya çapında sınırlı kullanıcılara açtı.

‘Downvote’ sayısı herkese açık olmayacak

Twitter Support‘ tarafından yapılan paylaşımda “Alakalı bulmadığınız yanıt türleri hakkında çok şey öğrendik ve bu testi genişletiyoruz. Daha fazla kişi Web’de ve yakında iOS ve Android’de yanıtları eksi oy kullanma seçeneğine sahip olacaksınız. Olumsuz oylar herkese açık değildir, ancak insanların görmek istediği içerik hakkında bizi bilgilendirmeye yardımcı olurlar.” ifadeleri yer aldı.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/02/Twitterda-downvote-donemi-basliyor.jpg

Çoğu zaman Twitter‘da paylaşılan bazı tweetler, bir sohbete ya da tartışmaya dönüşebiliyor. Bu sohbetten ya da tartışmadan rahatsız olan kişiler ise gidişata tepki olarak kullanabilecekleri bir beğenmeme butonuna ihtiyaç duyuyordu. Sunulan ‘downvote’ butonu ise kullanıcıların bu isteğini karşılıyor.

https://static.sosyopat.com.tr/wp-content/uploads/2022/02/Twitterda-downvote-donemi-basliyor.png

Tüm bunlarla birlikte bu buton, YouTube’da yer alan beğenmeme düğmesiyle tamamen aynı özellikleri taşımıyor. Twitter’da bulunan downvote, daha çok kullanıcıların alakasız yanıtlarda kullanmasını sağlamayan bir buton olarak görülüyor. Bu nedenle de downvote sayısı herkese açık olmayacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir