Ana SayfaGüncelInstagram Reelslerine ve Grup Sohbetlerine Büyük Değişiklikler Geliyor!

Instagram Reelslerine ve Grup Sohbetlerine Büyük Değişiklikler Geliyor!

Meta batan bir gemi gibi görünmeye başladı, bu da teknoloji juggernaut’un her şey düşünülmüş ve dikkate alınmışken işleri devam ettirmek için bazı hızlı kararlar vermeye başlamasına yol açtı. Şirket, Instagram’a gizliliği artıracak ve çok ihtiyaç duyulan bazı ekstra gelir kaynakları sağlayacak büyük bir değişiklik getiriyor. Bu değişikliklerin neler sunabileceğini öğrenmek için dalalım!

Her şeyden önce, yaklaşan en büyük değişikliklerden biri Instagram Reels ile ilgili. Sosyal medya platformu Reels ile çok başarılı oldu ve bu da onu TikTok’un yükselişi sırasında başka türlü olabileceğinden daha rekabetçi hale getirdi. Durumun böyle olmasına rağmen, birçok kullanıcı Reels söz konusu olduğunda şeffaflık eksikliğinden şikayet etmişti ve bunun Meta’nın ilerlemeye odaklanacağı bir şey olduğu ortaya çıktı.

Salman Memon’un bulgusuna göre, Instagram Reels artık Reels’i yayınlayan hesabın konumunu listeleyecek çünkü bu, potansiyel olarak yanlış bilgi yaymalarını engelleyebilecek türden bir şey. Bu aynı zamanda izleyicilere bir miktar bağlam sağlayabilir, çünkü Rusya’daki bir hesap tarafından oluşturulan Ukrayna’nın işgali hakkında bir Makara izliyorlarsa, bu, bilgiye gerçekten güvenilemeyeceğini ortaya çıkaracaktır.

Tüm bunların söylendiği ve şimdi aradan çıktığı için, Instagram’a gelen ikinci büyük güncellemenin şeffaflıktan çok gelirle ilgili olduğunu belirtmek önemlidir. Esasen Meta, Sachin Shah tarafından tespit edilen ürün promosyonlarını grup sohbetlerine dahil edecek. İşletmeler, sohbet konusuyla ilgili olabilecek ürünleri vurgulamak için grup sohbetlerini kullanabilecekler.

İşletmelerin bu reklam biçimine hak kazanmak için ne yapması gerektiği şu anda belli değil, ancak Meta’nın bunu güvenli hale getirmek için çok çalışması gerekecek. Kullanıcılara grup sohbetlerindeki tanıtım fırsatlarından yararlanmalarını sağlayacak bir istem sunuluyor, ancak yine de işlerin kullanıcı güvenliğinden ödün vermeyecek şekilde yürümesini sağlamak için çok çaba sarf etmeleri gerekecek.

Bazıları, zaten doymuş bir platforma daha fazla reklam akışı sağlayacağı için bu hareketi eleştirebilir. Ancak Meta, başka seçeneği olmadığını iddia edebilir. Düşen hisse senedi fiyatının yanı sıra Apple’ın iş modelini tek başına ortadan kaldıran şeffaflık protokolünün ortasında, Meta tüm durakları çekmek zorunda kalıyor. Bunun şirketi kurtarmaya yardımcı olup olmadığını göreceğiz.

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir