Ana SayfaGüncelInstagram, sevilen bir bölümü uygulamadan kaldırıyor!

Instagram, sevilen bir bölümü uygulamadan kaldırıyor!

Platform, bazı kullanıcıların Salı gününden itibaren çok sayıda hashtag sayfasında Son Sekme seçeneğini bulamayacaklarını açıklıyor.

instagram

Hala farkında olmayanlar için bu özellik, kullanıcıları son, makaralar veya top gibi belirli bir hashtag ile ilgili belirli içeriği gözden geçirebileceğiniz belirli bir sayfaya aktarır. Bu nedenle, bu efekt uygulandığında, bazı kullanıcılar sayfalarında yalnızca üst ve makara seçeneğini görecektir.

Şu anda, yeni test az sayıda kullanıcı için başlatılıyor, ancak potansiyel olarak TikTok’a karşı rekabetçi bir hedef olduğu bilinen Makaralar seçeneğini pazarlayan bir değişiklik olarak görülebilir. Benzer şekilde uzmanlar, platform aracılığıyla en fazla etkileşimi alan gönderilere daha iyi odaklanan bir strateji olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, değişiklik herkes tarafından, özellikle de hashtag’lerle ilişkilendirildiğinde en son içeriği takip etmeyi tercih edenler tarafından hoş karşılanmayabilir.

Benzer şekilde, bu yeni testin, kullanıcıların güncel olaylardan haberdar olmalarını sağlarken hashtag’ler aracılığıyla daha alakalı ve heyecan verici içerikle bağlantı kurmasına yardımcı olacağını umuyorlar.

Instagram ayrıca, değişikliğin insanların hashtag’lere daha fazla değer vermesini nasıl umduğundan bahsetti.

Daha geçen hafta Instagram, kullanıcıların hashtag’ler aracılığıyla daha fazla sosyal nedeni keşfetmesine olanak tanıyan başka bir test olan ‘Hedefler özelliğini’ başlattı. Bu nedenle, kullanıcılar belirli bir hareketle bağlantılı belirli bir hashtag ararken, hashtag seçeneği aracılığıyla destek göstermeye yardımcı olabilirler.

Kullanıcılar, seçtikleri hashtag’e ulaştıktan sonra, Destek’e basabilir ve bu konuda daha fazlasını keşfedebilir veya sayfayı doğrudan mesajlar yoluyla arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin veren Sözü Yay’a tıklayabilir.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir