Ana SayfaGüncelTwitter, üçüncü parti uygulamaları önerecek!

Twitter, üçüncü parti uygulamaları önerecek!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Twitter. Şirket, bu zamana kadar kullanıcı deneyimini iyi bir noktaya taşımak için birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün, tacizi önlemek adına yapılan yeniliklerin arasına bir yenisi daha eklendi. İşte eklenen o yenilik ve detayları

twitter

Twitter, çevrimiçi tacizi minimum seviyeye indirmek için üçüncü parti uygulamaları önerecek

Sosyal medya devi Twitter, çevrimiçi tacizi en aşağı seviyeye çekmek için engelleme ve susturma butonunun yeterli olmadığını anladı. Bu sebeple şirket, artık ayarlar bölmesinde çevrimiçi tacizi engellemek amacıyla geliştirilen uygulamaları önermeye başladı. Üçüncü parti olan bu uygulamaları destekleyen Twitter, bu alanda bir ilke de imza atmış oldu.

twitter

Çevrimiçi taciz, uzun zamandır sosyal medya platformlarının başına bela olan bir konu

Çevrimiçi taciz, uzun zamandır sosyal medya platformlarının başına bela olmuş bir durum. Sosyal medya şirketleri, bu zamana kadar her ne kadar kendi imkanları dahilinde bunu engellemeye çalışsa da pek de başarılı oldukları söylenemez. Twitter, bu başarısızlığı kabul etmiş olacaktır ki üçüncü parti uygulama önerme yoluna başvurdu. Bu yöntem ile birlikte kullanıcıların çevrimiçi tacizden etkilenme oranında önemli bir düşüş bekleniyor.

Peki siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın. Yeni gelişmeler olması durumunda sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir