Ana SayfaGüncelInstagram, 'Son Silinenler' özelliğini test ediyor!

Instagram, ‘Son Silinenler’ özelliğini test ediyor!

Sosyal medya devi Instagram, gönderilerinizi, hikayelerinizi, IGTV videolarınızı sildikten sonra 30 gün’e kadar saklayan ”Son Silinenler” özelliğini duyurdu.

instagram son silinenler

Instagram, her geçen gün kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yenilikler yapmaya devam ediyor. Şirket, fotoğraflar, videolar, hikayeler, IGTV gibi silinebilen her türlü içeriği 30 gün’e kadar tutan Son Silinenler özelliğini test etmeye başladı.

Temel amaç kullanıcıları bilgisayar korsanlarından korumak

Bu özelliğin aslında temel amacı kullanıcıları bilgisayar korsanlarından korumak. Biri hesabınızı ele geçirirse ve içeriklerinizi silerse bu içerikleri kurtarmanıza yardımcı olmak amacıyla bu yenilik yapılıyor. Son Silinenler bölümüne e-posta doğrulaması olmadan girilemiyor. Bu da bilgisayar korsanları içeriği silse bile e-posta erişimleri olmadan kalıcı olarak yok edemeyecekleri anlamına geliyor.

Gönderiler ve IGTV için 30 gün, Hikayeler için 24 saat süre veriliyor

Son silinenler bölümüne gönderilen gönderiler ve IGTV için saklama süresi 30 gün, hikayeler için ise 24 saat olarak belirlendi. Kullanıcılar, bu süre zarfında isterlerse bu bölümden tamamen silebilecek veya geri yükleyebilecekler.

Bu yeni özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların Ayarlar>Hesap>Son Silinenler adımlarını takip etmesi gerekiyor. Instagram, kullanıcıların yayınladıkları içerikleri yayından kaldırıp saklayabilecekleri bir yer olan Arşiv özelliğine sahip olsa da, tamamen silmek gibi yanlış bir durumda bu özellik hayat kurtaracaktır.

Kaynak

 

 

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir