Ana SayfaGüncelReels videoları Facebook Watch'da paylaşılabilecek!

Reels videoları Facebook Watch’da paylaşılabilecek!

Sosyal medya her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Instagram, geçtiğimiz aylarda Reels adında TikTok rakibi bir özelliği kullanıma sunmuştu. Şirket, bu özelliğin kullanımını arttırmak amacıyla kullanıcıların, videolarını Facebook Watch’da yayınlayabilmesini sağlayabilecek yeni özelliği test ediyor.

facebook reels

Facebook Watch’dan Reels videoları izlenebilecek

Facebook, sahip olduğu uygulamalardaki özellikleri uzun süredir sahip olduğu diğer platformlara da entegre ediyor. Şirket, çok büyük bir kullanıcı kitlesi olan Reels’in daha fazla tanınması için önemli bir adım attı. Facebook kullanıcıların içerik izleyebildikleri Facebook Watch platformundan artık Reels videoları da izlenebilecek.

Yeni özellik sayesinde Reels’i daha fazla kişi tanıyacak

Geçtiğimiz dönemlerde şirket, Instagram üzerinden Reels videoları paylaşırken bu videoları Facebook haber kaynağında paylaşmaya olanak sağlayan özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik kullanıcılar arasında çok popüler olmadı ancak Facebook Watch sayesinde Reels videolarını daha fazla kişi tanıyacak. Özellikle Facebook’ta bulunan video izleme partisi özelliğindeki videoların Facebook Watch platformundaki videolardan alınması nedeniyle Reels’e ait videolar kullanıcıların daha fazla karşısına çıkacak.

Özelliğin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir