Ana SayfaGüncelInstagram, ticari hesaplar için yeni bir özellik test ediyor

Instagram, ticari hesaplar için yeni bir özellik test ediyor

Instagram, marka ve müşteri arasındaki ilişkide daha hızlı çözüm sunmak için yeni bir SSS (Sıkça Sorulan Sorular) özelliği test ediyor.

instagram sss özelliği

Thenezvm kullanıcısı tarafından yayınlanan bu ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi yeni bir özellik deneniyor. Markaların mesaj pencerelerinde sık sorulan soruları vurgulamasına olanak tanıyacak ve kullanıcılar hızlı yanıtlar almak için bunlara dokunabilecek.

Instagram ticari hesaplar için SSS özelliği deniyor

İşletme ve müşteri arasındaki ilk mesaj etkileşiminde görüntülenecek dört soru belirleyerek, markalara sorulan soruları hızlıca görmek için işlevsel bir yol sağladığı görülüyor.

TechCrunch tarafından da belirtildiği gibi, Facebook sayfası sahiplerinin sık sorulan soruları yanıtlamak için otomatik yanıt seçenekleri ekleyebildiği Messenger’da da benzer bir özellik sunuluyor.

Ve Facebook’un tüm mesajlaşma işlevlerini entegre etme isteği göz önüne alındığında, aynı şeyin Instagram’a da eklendiği görülüyor. Instagram‘ın daha fazla e- ticarete girmesiyle birlikte, satış, iade veya değişim gibi genel soruları ele almak için kullanışlı olacağı düşünülüyor.

Kaynak: https://www.socialmediatoday.com/news/instagrams-testing-a-new-faq-option-for-direct-interactions-with-business/589683/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir