Ana SayfaSosyal MedyaFacebookFacebook kripto parasını çıkarıyor! İşte çıkış tarihi

Facebook kripto parasını çıkarıyor! İşte çıkış tarihi

Kripto para birimleri ve pazarı her geçen gün büyümeye devam ederken büyük şirketler de bu pazara adım atıyor. Kripto pazarına giren şirketlerden birisi de herkesin bildiği isim Facebook. 

facebook kripto paraUzun zamandır bu sektörde boy göstermek isteyen Facebook sonunda kripto para çalışmalarına netlik kazandırdı. Henüz onay aşamasında olan Facebook’un kripto para birimi Libra, ilk zamanlarda planladığı kadar etkili olmayabilir.

Facebook Libra ile kripto para sektörüne giriyor

Facebook’un kripto para birimi Libra, uzun ve zor bir süreç yaşamış olsa da yakın zamanda piyasaya sürülebilme ihtimali var. Libra’nın önünde geçmesi gereken birçok zorluk olduğu halde, bu kripto para biriminin Ocak 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. İlk olarak 2019 yılında açıklanan Libra, küresel anlamda çalışan Visa ve Mastercard gibi çeşitli finans şirketlerinden büyük ölçüde destek aldı.

Facebook ve Libra hakkında oluşan soru işaretleri de var. Tüm Kripto paraların en büyük özelliği, güvenilir ve tüketici gizliliğine önem veriyor olması; ancak Facebook’un geçtiğimiz yıllarda yaşadığı veri çaldırma ve satma olaylarına baktığımızda bu konuda oldukça zayıf bir öz geçmişe sahip olduğunu görmekteyiz.

Libra’nın hakkında daha önce birden fazla sahte reklam yapıldı. Tabii ki bu reklamlar Facebook tarafından kaldırılsa da güvenlik kurumlarının gözlerinden kaçmadı. Sahte reklamların artması üzerine PayPal, Visa, Mastercard, Stripe ve eBay gibi yüksek profilli Libra destekçileri güvenlik kurumlarının gözüne batmamak için teker teker projeden çekildiklerinin sinyallerini verdiler.

Kaynak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir