Ana SayfaGüncelInstagram, üç önemli yeniliği test etmeye başladı!

Instagram, üç önemli yeniliği test etmeye başladı!

Instagram, şüphesiz dünya üzerinde en popüler sosyal medya platformları arasında. Şirket, geçmiş zamanlardan beri kullanıcılarına sürekli yenilikler yaptı ve günümüzde de yapmaya devam ediyor. Bugün sızdırılan bilgiler, şirketin üç önemli yeniliği test ettiğini gösteriyor. İşte test edilmeye başlanan o yenilikler.

instagram

Yaptığı sızıntılarla adını çokça duyduğumuz sosyal medya uzmanı Alessandro Paluzzi ve Instagram ile alakalı yeni özellikleri duyuran InstaLeaks, gelecek olan yeni özellikleri sızdırdı.

İki farklı hesap ortak gönderi oluşturabilecek

Test edilen ilk özellik Ortak Yayınlar. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, başka bir hesapla birlikte ortak bir gönderi oluşturabilecekler. Oluşturulan gönderiyi her iki hesap da yönetebilecek. Bu yenilik, Instagram üzerinden iki kişi veya iki firmanın iş birliğini geliştirmesine yardımcı olabilir.

instagram

instagram

Instagram üzerinden satış yapmak çok daha kolay bir hâle geliyor!

Test edilen bir diğer özellik sayesinde artık işletme hesabı kullanıcıları doğrudan Instagram’ın alışveriş özelliğini kullanarak satış yapabilecekler. İşletme hesaplarının profiline eklenen ”Instagram’da Sat” butonunu kullanarak oluşturulan ürünler doğrudan Alışveriş kısmında alıcılarını bekliyor olacak.

Yeni Yorum Sınırlandırma özelliği ile gizlilik alanında önemli bir adım atılıyor

Gelecek olan bir diğer özellik ise Yorum Sınırlandırma. Ayarlardan bu özelliği etkinleştiren kullanıcılar, Ana Sayfa, Keşfet, Reels veya IGTV videolarında, kısacası içerik olan her yerde gezerken herhangi bir yorum görmeyecek. Yorumlar bölümü o kullanıcılar için tamamen kapalı durumda olacak.

instagram

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir