Ana SayfaGüncelTikTok, canlı yayınlar için beklenen bir özelliği getiriyor!

TikTok, canlı yayınlar için beklenen bir özelliği getiriyor!

Pandemi döneminde kullanıcı sayısında artış yaşayan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz TikTok. Şirket, bu süreçte kullanıcıları için birçok yenilik getirdi ve getirmeye devam ediyor. Bugün test edilmeye başlanan bir yenilik ise canlı yayınlar özelliğine yapılıyor.

tiktok

Canlı yayınlar izlerken başka şeyler yapmak mümkün olacak

Yaptığı sızıntılarla adını çokça duyduğumuz sosyal medya uzmanı Matt Navarra, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda özelliğin görüntülerini sızdırdı. Yeni gelecek özellik sayesinde artık bir canlı yayın izlerken başka uygulamalarda veya TikTok içerisinde gezinebileceksiniz. Canlı yayını açtıktan sonra bu özelliği aktifleştirirseniz canlı yayın otomatik olarak küçük ekrana geçecek.

Uzun süredir kullanıcılar tarafından beklenen bir özellikti

YouTube gibi birçok platformda olan bu özelliğin TikTok için getirilmesi kullanıcılar tarafından aylardır istenen bir şeydi. Şirket, her ne kadar geç kalmış gibi görünse de aynı özelliğin yıllardır Instagram’dan beklendiğini göz önüne getirince normal bir süre olduğunu anlayabiliyoruz. Özellik şu anda test ediliyor ve önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcıların kullanımına sunulması bekleniyor. Yeni gelişmelerden haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir