Ana SayfaGüncelInstagram, ücretli abonelik özelliğini test ediyor!

Instagram, ücretli abonelik özelliğini test ediyor!

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri şüphesiz Instagram. Şirket, bu zamana kadar kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına birçok yenilik yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bugün şirket, kullanıcıların içerik oluşturuculara ücret karşılığı abone olabilmesini sağlayacak yeni bir özelliği test etmeye başladı. İşte detaylar

instagram

Instagram’a ücretli abonelik sistemi geliyor

Bugün itibariyle test edilmeye başlanan özellik sayesinde kullanıcılar, artık sevdikleri Instagram içerik oluşturucularına ücret ödeyerek abone olabilecek. İçerik oluşturucular ise abonelere özel hikayeler, abonelere özel yayınlar ve aboneler için özel ifadeleri kullanma imkanına sahip olacak.

Ödenmesi gereken miktar, içerik oluşturucular tarafından belirlenecek

Ödenmesi gereken aylık ücret, tamamen içerik oluşturuculara bağlı olacak. Yani isteyen içerik oluşturucular 1 TL yaparken isteyenler 1.000 TL bile yapabilecek. Yani Twitch’de olduğu gibi standart bir fiyat olmayacak. Ayrıca şirket, bu hizmet için 2023 yılına kadar içerik oluşturuculardan para almayacağını da ekledi. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin sınırlı kesimlerinde kullanıma sunulan bu özellik, çok yakında ülkemizde de kullanıma sunulacak.

Peki siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünde fikrinizi belirtmeyi unutmayın! Yeni gelişmelerden en hızlı şekilde haberdar olmak için takipte kalın!

Kaynak

 

Talha Saygılıer
Talha Saygılıer
Sosyopat Yazarı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir